Lubelskie lotnisko szykuje się na wznowienie połączeń. Ma to nastąpić w połowie czerwca

Wracają codzienne lotnicze połączenia Portu Lotniczego Lublin z warszawskim lotniskiem Okęcie. Polskie Linie Lotnicze LOT planują ich wznowienie w połowie czerwca. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym.

W połowie czerwca ma rozpocząć się regularny ruch pasażerski w Porcie Lotniczym Lublin. Obecnie od trzech miesięcy, po zawieszeniu połączeń lotniczych z powodu epidemii koronawirusa, lotnisko praktycznie nie funkcjonuje. Nie oznacza to jednak, że zawiesiło działalność, gdyż cały czas utrzymuje gotowość operacyjną. Przyjmowane są m.in. samoloty transportowe ze środkami ochrony osobistej, niezbędnymi w walce z wirusem.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały wznowienie obsługiwania lotów pasażerskich. Na początek mają to być loty krajowe. Plany mówią o około 30 lotach dziennie, głównie z Warszawy do regionalnych portów lotniczych i z powrotem. W siatce połączeń jest Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Poznań i Zielona Góra. Lotów na lubelskie lotnisko jednak nie przewidziano.

Przewoźnik wyjaśniał, że decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich podjęto na skutek obserwacji rozwoju sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym. Z kolei uruchamiane od 1 czerwca loty nastawione są przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. Tymczasem połączenie z Lublinem, miało na celu głównie zapewnienie pasażerom możliwości przesiadki do samolotów odlatujących m.in. do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej.

Plan przywracania połączeń podzielony jest jednak na kilka etapów, rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy. Już po naszej publikacji Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły Port Lotniczy Lublin do systemu rezerwacyjnego. Wynika z niego, że połączenia pomiędzy lubelskim lotniskiem a Okęciem zostaną wznowione od 15 czerwca. Ma to związek z planowanym na ten sam dzień, lecz niepotwierdzonym jeszcze oficjalnie, uruchomieniem połączeń zagranicznych.

Loty z Lublina do Warszawy mają być wykonywane w zależności od dnia o godz. 6:00 lub 15:10, bądź też w obu tych godzinach. Bilet w jedną stronę dostępny jest już za niewiele ponad 80 złotych.

(fot. Port Lotniczy Lublin)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. pasażer i mieszkaniec

  Częściowo nie na temat ale komentarz związany z lotnictwem.
  Właśnie przeczytałem, że:
  Nieznany sprawca zaatakował laserem pilota samolotu F-16 podchodzącego do lądowania. Było to siedem kilometrów od lotniska w Łasku, w gminie Zelów w powiecie bełchatowskim. O sprawie poinformowano policję.
  Tak mówi o zdarzeniu z laserem kapitan Michał Kolad, rzecznik prasowy 32 bazy lotnictwa taktycznego w Łasku. – Pilot, który jest za sterami takiego wielozadaniowego samolotu jak F-16, w momencie kiedy on go pilotuje i to jeszcze w warunkach nocnych, a jest na przykład w noktowizji, to faktycznie taka wiązka laserowa jest dla niego bardzo niebezpieczna – potwierdza kapitan Kolad.

  To nie pierwszy taki przypadek i pomyślałem sobie: jakie jest bezpieczeństwo w lotnictwie cywilnym skoro pilota F-16 można zaatakować tanim urządzeniem (mocno powiedziane bo wręcz przedmiotem) kupionym w Chinach na jednym z popularnych portali.
  Czy na pilota F-35 też wystarczy „laserowy atak”?
  Tragedia…

 2. Gdzie można zabukować te bilety za niewiele ponad 80 zł? Na esky bilet kosztuje 119 zł + opłaty lotniskowa, razem to ponad 170 zł… Co to za fake newsy?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”