Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Oba z północy województwa

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszego regionu. Rano były to cztery osoby, teraz kolejne dwie. Przybyło też pacjentów z podejrzeniem zakażenia.

Służby sanitarne poinformowały właśnie o kolejnych dwóch pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Zakażenie potwierdzono u kobiety z powiatu łukowskiego i mężczyzny z powiatu ryckiego. Pierwsza osoba jest w przedziale wieku powyżej 60 lat, druga w przedziale 21-40 lat. Jak zapewniają lekarze, w obu przypadkach stan zakażonych jest dobry. Jako przyczynę zakażenia podano styczność z osobami, u których zakażenie potwierdzono już wcześniej.

Do dnia dzisiejszego na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 416 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 300 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

Na chwilę obecną w całym regionie jest 68 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 12 nowych pacjentów. Szpitale opuściło też pięciu tego typu pacjentów. Kwarantannie poddanych jest 3 467 osób, zaś nadzorem epidemiologicznym objęto 723 mieszkańców województwa.

(fot. lublin112)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Pracownicy że Śląska przywieźli i zarażają teraz. Niedługo będzie tutaj jak tam. 20 górników, każdy rodzina, znajomi, sklepy. Strach z domu wychodzić.

 2. Jaka piękna katastrofa nam się szykuje jeśli chodzi o gospodarkę, ale ludzie jak widzę są jeszcze na etapie przejmowania się pseudo koronką. Szkoda że nie można obstawiać zwiększenia ilości zachowań na grzybicę płuc i wszystkie tego typu powikłania, bo można by zarobić krocie. Kocham maseczki bo od razu widać kto umie czytać i myśleć. Ludziom co chodzą cały dzień w maseczce radzę umawiać wizyty u pulmonologa bo za kilka miesięcy będzie problem z terminem.

  • A tobie radzę wizytę u dobrego psychiatry, albo może pionierski przeszczep mózgu.

  • mario dokładnie. Ludzie ogłupieni mediami noszą kagańce od rana do nocy nie mając pojęcia jaką sobie robią krzywdę… ale nie przetłumaczysz , bo w mediach tak powiedzieli i tak ma być.
   Zatracenie racjonalnego myślenia też jest skutkiem ogłupiania przez media.
   A za kiklanaście tygodni przychodnie pulmonologiczne, alergiczne będą pękać w szwach, bo głupota ludzka nie zna granic….

 3. Od dawna nie było woj. lubelskiego w porannym i popołudniowym raporcie, tak jak to się wydarzyło dzisiaj. Idziemy na rekord…

 4. Bo to są pseudo inteligenty z paszportem polsatu, kto miał wiedzieć to wiedział od początku a jak wyszedłeś bez maski to patrzyli jak na wariata

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport