Naładujesz telefon czekając na autobus. Pierwszą ładowarkę zamontowano na al. Racławickich

Od dzisiaj wyczerpująca się bateria w telefonie komórkowym nie będzie problemem. Wystarczy mieć przewód USB a na przystanku komunikacji miejskiej będzie można oczekując na autobus podładować swoje urządzenie.

Na przystanku komunikacji miejskiej Ogród Saski 03 na al. Racławickich w Lublinie zamontowano pierwszą uliczną ładowarkę do telefonów komórkowych. Z urządzenia może jednocześnie korzystać pięć osób, gdyż właśnie tyle posiada portów. Żeby skorzystać z ładowarki trzeba posiadać przewód USB.

Urządzenie zamontowano po pomyśle miejskiego radnego Michała Krawczyka. Jakiś czas temu skierował on do prezydenta miasta oficjalne pismo, w którym pytał o możliwość montażu tego typu ładowarek w najbardziej uczęszczanych miejscach Lublina. Chodziło nie tylko o przystanku, lecz również Plac Litewski czy też Rynek Starego Miasta.

Miejskim urzędnikom pomysł się spodobał i właśnie pierwsza z ładowarek została zamontowana na wiacie przystankowej. Jednak na razie na próbę. – To pilotażowe rozwiązanie w postaci zamontowania jednej ładowarki, pozwoli sprawdzić funkcjonalność urządzenia zarówno pod kątem technicznym jak i zainteresowania ze strony pasażerów. Wówczas będą podejmowane decyzje o dalszym wyposażaniu przystanków w innych lokalizacjach – wyjaśnia Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza.

Prace związane z wyposażeniem przystanku w urządzenie do ładowania telefonów wykonało MPK Lublin, w ramach realizowanych przez spółkę zadań w zakresie bieżącego utrzymania infrastruktury przystankowej. -Koszt przedsięwzięcia wyniósł 530 złotych- dodaje Justyna Góźdź z lubelskiego ZTM. Jeżeli pomysł się sprawdzi, zapowiedziano kolejne tego typu ładowarki w następnych lokalizacjach.

(fot. UM Lublin)
2015-10-21 13:18:45

29 komentarzy

  1. Brawo radny Michał Krawczyk! 🙂

  2. Otworzcie jeszcze punkt dorabiania kluczy . I pip show.

  3. Swoja droga pewnie trzeba sie spodziewac nowych wyzszych cen biletow teraz koszta musza sie zwrocic .

  4. A co się stanie, gdy np jakiś debil uszkodzi taki port, ale tak że nie będzie widać na pierwszy rzut oka, a ja wtedy podłącze swój smartfon i się uszkodzi ? Kto mi zwróci pieniądze na zakup nowego ? Powinna być informacja na tym urządzeniu dla zainteresowanych że w razie jakichkolwiek uszkodzeń z powodu ładowania/uszkodzeń portu oni nie odpowiadają.

  5. szkoda tylko pieniedzy bylo na to, bo zaraz bydło zapcha gniazda usb czymkolwiek… papierem… gumą do rzucia…. czy podpali zapalniczka… a bydla nie da sie ukulturalnic zeby normalnie korzystalo z takich urzadzen

  6. Fajna sprawa 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)