Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Największy cmentarz po wschodniej stronie Wisły nocą (zdjęcia)

Co roku, w dzień Wszystkich Świętych, cmentarz ten odwiedza najwięcej osób. Pochowanych na nim jest już blisko 60 tys. zmarłych.

Cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka jest największą nekropolią we wschodniej części kraju. Powstał w 1976 roku i zajmuje obecnie teren 46 ha. Każdego roku odbywa się tam ok. 1300-1500 pochówków. Łącznie spoczywa na nim blisko 60 tys. zmarłych. Niebawem, gdyż już w ciągu kilku najbliższych lat, pojemność cmentarza zostanie wyczerpana. Miasto już szykuje teren pod nową, jeszcze większą nekropolię. Powstanie ona w rejonie ul. Bohaterów Września.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Pora już kończyć z takim rodzajem pochówków , cmentarze to coraz większy problem
    KOLUMBARIUM to jest to

  2. wnioskuję o zmianę zapisów ustawy o cmentarzach i grzebaniu zmarłych tak, aby prawo pozwalało skremowane ciało zabrać ze sobą do domu a nie jak to w komunistycznym było a teraz w socjalistycznym państwie jest przymus płacenia grubych pieniędzy za to, że trumnę czy prochy na cmentarzu „muszę” złożyć .

  3. Zauważyłem wczoraj, ze pojawiła się nowa moda na latanie dronami nad cmentarzami we wszystkich świętych. Nie ważne czy to miasto czy wieś, latali równo wszędzie.

  4. Dokładnie każdy powinien mie
    Wybór a teraz robią wielce udogodnienia kto zgodzi się na wpisanie covida w akt zgodnu dostaje za darmo pochówek i czemu to służy a temu żeby Polacy żyli przestraszeni w panice i strachu