Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

– Najpierw chcieli świateł, teraz chodzą na czerwonym. Potrącenie pieszego na ul. Krańcowej

Dzisiaj po południu na ulicy Krańcowej w Lublinie miało miejsce potrącenie pieszego. Mężczyzna wszedł na przejście na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 13:40 na ulicy Krańcowej w Lublinie. Na przejściu dla pieszych, na wysokości targowiska, samochód osobowy potrącił pieszego. Jak ustaliliśmy, mężczyzna idąc od strony osiedla w kierunku targu, wszedł na przejście dla pieszych, pomimo wyświetlanego dla niego czerwonego światła.

To spowodowało, że został on potrącony przez jadące w kierunku Drogi Męczenników Majdanka mitsubishi. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Pieszy został przetransportowany do szpitala. jak nam przekazano, mężczyzna nie doznał na szczęście poważniejszych obrażeń ciała.

O ile kierowca auta był trzeźwy, to od pieszego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Przez ponad godzinę zablokowany był jeden pas jezdni w kierunku Majdanka. Tworzyły się spore korki.

Kierowcy stojący w korku narzekali na pieszych, którzy latami walczyli o zamontowanie tu sygnalizacji świetlnej, a teraz nagminnie przechodzą na czerwonym świetle. – Najpierw chcieli świateł, teraz chodzą na czerwonym, praktycznie każdego dnia co tędy przejeżdżam obserwuję osoby nie zwracające uwagi na czerwone światło. I co najgorsze, wcale nie są to młode osoby, które szybko przeskoczą na drugą stronę, lecz właśnie starsi, narażający swoje życie wchodząc wprost przed jadące auta – tłumaczył nam jeden z kierowców stojących w korku.

– Najpierw chcieli świateł, teraz chodzą na czerwonym. Potrącenie pieszego na ul. Krańcowej

(fot. lublin112)
2015-06-12 17:47:33

23 komentarze

 1. Na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ( przejście też jest skrzyżowaniem) ustawić w wieżyczce szybkostrzelny karabin maszynowy ( pistolet maszynowy w zupełności na pieszych wystarczy) działający na zasadzie fotoaparatu na niesfornych kierowców. Kilka trupów i społeczeństwo szybko nauczy się co to jest STOP- nie idź/ nie jedź. Skuteczniejsze od wszelkiej maści fotopstryków, a i nasz kulejący przemysł zbrojeniowy stanie na dwie nogi.

 2. wiedzialam!!! wiedzialam!!! od dawna o tym pisze w komentarzach!! tam powinna byc policja po cywilu i wlepiac mandaty! jak sie pytam po co awantura o swiatla byla a teraz lezie na czerwonym to odp”bo za dlugo czekac na zielone”:/ albo tatus z wozkiem sie tarabani na przejscie,pytam pgdzie?? a ten ” to niech oni uwazaja” no rece opadaja!

  • Kierowca za zignorowanie czerwonego płaci 300-500
   kierującego pojazdem wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione: od 300 do 500 zł (§95–98, 102, 104).
   Pieszy płaci stówkę
   wejście na przejście dla pieszych, jeżeli sygnalizator S-5 nadaje sygnał czerwony: 100 zł (§98 ust. pkt 2),

   Ja tam rasistą nie jestem, wręcz przeciwnie za równouprawnieniem jestem… wszystkim po równo! 😛

 3. Czytam i podziwiam. Pełno komentarzy że policja powinna pilnować tego i wiele innych przejść. Ale jak któryś z chętnych dostanie mandat od razu fala oburzenie że policja nie ma się czego czepić i tylko mandaty wlepia starym babciom.

 4. Zlikwidować przejście. Postawić wysoki płot i problem potrąceń zlikwidowany.

 5. Niestety to prawda, mieszkam obok targu i bezpieczniej bylo kiedy sygnalizacja jeszcze nie powstala. To prawda ze starsi ludzie sami pchaja sie pod samochody no ale coz… ucza kultury oraz zasad wychowania mlodych

  • Death88 może ty mieszkasz koło innego targu?!
   Ja mieszkam tu 7 lat i takiego roku nie pamiętam żeby ktoś w worku plastikowym nie skończył.
   Potrąconych i odtransportowanych do szpitala to policzyć trudno.

   Faktem natomiast jest że seniorzy oraz młodzież zakapturzona i zasłuchana w mp3 sygnalizację w głębokim poważaniu ma 😉

 6. jest moda na ekrany to moze tam przez cala Krancowa to zaden baran nie przeskoczy

Wiadomości z info112