W najbliższych dniach opady deszczu, niewykluczony śnieg

W ciągu kilku najbliższych dni aura nie będzie naz rozpieszczać. Popada deszcz a także spodziewane są opady śniegu. Temperatura nadal na plusie.

Wpływ na pogodę w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin ma mieć pofalowany front atmosferyczny, który na terenie Polski wschodniej przyniesie opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowany. Warto też dodać, że w centralnej i wschodniej części Polski zaznaczy się płytki ośrodek niżowy. Ciśnienie w jego centrum wyniesie 1015 hPa.

W piątek temperatura w województwie lubelskim wyniesie od 5 °C we Włodawie, Zamościu i Chełmie, do 6 /7 °C w Lublinie, Kraśniku oraz Puławach. Prognozuje się występowanie opadów deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Modele numeryczne wyliczają także wzrost prędkości wiatru do 30 – 40 km/h z kierunku zachodniego.

W nocy z piątku na sobotę w dalszym ciągu prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym a lokalnie nawet silnym. Opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem a także w mokry śnieg. Temperatura wyniesie od 2 °C we wschodniej części regionu do nawet 3/4 °C w pozostałej części województwa lubelskiego.

W sobotę na Lubelszczyźnie wystąpią opady deszczu, które z biegiem godzin przejdą w sam śnieg. Lokalnie może spaść od 1 cm do 6 cm białego puchu. Temperatura oscylować powinna na poziomie od 0/1 °C w Lublinie, Kraśniku oraz Puławach. Natomiast w reszcie regionu termometry wskażą maksymalnie 2 °C.

Od niedzieli do Polski ponownie zacznie napływać wyraźnie cieplejsze powietrze z południowego-zachodu, a wpływ na pogodę będzie miał kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie w regionie opady o natężeniu słabym i umiarkowany. Temperatura wyniesie od 4 °C do 6 °C.

2016-02-18 18:25:56
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

Zobacz również

1 komentarz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online