690 680 960

Skazana za komentarz na Facebooku. Dotyczył imigrantów

Mieszkanka Lublina została skazana za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym poprzez opublikowanie komentarza na portalu społecznościowym. Poszło o wyrzucanie przez uchodźców z Syrii pomocy żywnościowej.

W czwartek przed lubelskim sądem stanęła 30-letnia Olga K. Mieszkanka Lublina została oskarżona o nawoływanie do nienawiści oraz znieważenia z powodu przynależności narodowej. Wszystko zaczęło się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to obejrzała na Facebooku nagranie wideo, prezentujące uchodźców z Syrii, którzy wyrzucali przekazaną im pomoc żywnościową.

Wzburzona tym widokiem, w dosadny sposób wyraziła swoje zdanie na ten temat, dodając także, co należy zrobić z uchodźcami. Napisała w komentarzu do filmu: „Brudasy pi….lone. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu”. Słowa te oburzyły członków stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”. Powiadomione zostały organy ścigania, śledczy ustalili autorkę wpisu. Pomimo używania przez nią zmyślonych danych mundurowi bez problemu dotarli do kobiety. Kryjącą się pod pseudonimem „Olka Helenka” osobą, okazała się 30-letnia bezrobotna kobieta.

Olga K. przyznała się do opublikowania obraźliwego komentarza, wyjaśniała również, że nie zdawała sobie sprawy, że swoim wpisem może kogoś urazić. Wszystko tłumaczyła wzburzeniem. Prokuratura oskarżyła ją o nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych i narodowościowych wobec imigrantów z Syrii. Kobieta skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zaproponowała dla siebie 2 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata. Dodatkowo ma zapłacić 800 zł grzywny.

Sędzia przychylił się do wniosku oskarżonej i wymierzył taki właśnie wyrok.

(fot. youtube)
2016-02-18 19:37:34

60 komentarzy

 1. Tego mądrego inaczej prokuratora i sędziego trzeba by wysłać na miesiąc do obozu tych pasożytów udających uchodźców bo uchodźcami oni nie nie są.Większość przybywa z obozów w Turcjii gdzie nie ma żadnej wojny.Poza tym 95% z nich to młodzi mężczyźni z iphonami i w markowych ciuchach i z uśmiechem na gębach bo ci co ich wysłali do europy obiecali im duży socjal.Ciekawe ze ci obrońcy godności nie ścigają i nie donoszą na tych co wyzywają Polaków ,pewnie są na garnuszku lewackich fundacji wspierających zasyfianie europy muzułmanami.

 2. Niewolnictwo w własnym kraju! PRECZ!

 3. Tak przecież nie wolno! A gdzie empatia narodu dotkniętego wojną wobec innego narodu również dotkniętego wojną? Więcej współczucia, wyrozumiałości, zrozumienia, a nie chamstwa.

  • dla kogo wspolczucia o czym Ty piszesz? jak gardza nasza pomoca wyrzucajac zywnosc? to uważasz że mamy im w tylek wlazic? ja rozumiem pomoc trzeba ale jak tak doceniaja pomoc…. i na tym zakoncze wypowiedz.

  • Uznam Twoja wypowiedz za żart! Chyba nikt nie mówi poważnie o wsparciu dla ludzi których nie interesuje przetrwanie tylko pieniądz.

 4. skandal sady sa takie madre to niech sobie wezma ich do domu zaprosza i zobaczymy co beda potem mowic
  widzice co robja ci pseudouchodzcy w turcji i innych panstwach

 5. nie wierze co czytam…… zobaczycie jak niebawem pojawia sie u nas uchodzcy i wtedy sady ktore ja teraz oskarzaja beda ja w stopy calowac!!! jak inni nam w oczy pluja jest ok, udajemy ze deszcz pada… a jak my na innych to wlasnie tak sie to konczy. Kiedy rzady w naszym Polskim kraju znormalnieja???? pytam sie kiedy???

 6. hitler zbrodniarzem był, ale wiedziałby jak sobie z nimi poradzić, a ta merkel za to co robi musiała naprawdę ogromny pieniądz czy majątek przytulić, albo coś jej się w głowę stało i nie jest świadoma tego co robi.

 7. Skandal. Pokażmy wspólnie jaki mamy stosunek do tych pseudo uchodźców. Będąc razem nic nam nie zrobią. Szkoda dziewczyny, została ukarana za prawdę. Nie ma już wolności słowa, bo zabraniają nam oczywistej krytyki.

 8. A gdzie nasza wolność słowa?? Nas można obrażać ? A oni to co swieci czy jacyś inni?? !!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie