W najbliższych dniach ocieplenie i opady deszczu

W poniedziałek nad zachodnią część kraju wkroczy ciepły front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu oraz napływ ciepłej polarnomorskiej masy powietrza znad zachodniej części Europy. We wtorek termometry w regionie mogą pokazać nawet 11 stopni na plusie.

W poniedziałek w regionie od 2 do 3 stopni na plusie. Prognozowane są w dalszym ciągu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą zanikać z biegiem godzin. Może nam dokuczać wiatr, który w porywach osiągnie 30 – 50 km/h z kierunku północno – zachodniego. Nie można wykluczyć rozwoju burz śnieżnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na pogodę będzie miał wpływ ciepły front, który przyniesie wzrost temperatury, ale także opady deszczu. Termometry na Lubelszczyźnie pokażą od 5 °C w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim oraz Biłgoraju i Chełmie, natomiast w Lublinie, Puławach oraz Kraśniku i Białej Podlaskiej prognozowana jest temperatura 6 °C . Nadal będzie wiało, w porywach wiatr może osiągać 30 – 50 km/h z kierunków południowo – zachodnich i zachodnich.

We wtorek nadal do kraju ma napływać cieplejsza masa powietrza. W regionie zrobi się ciepło. Najchłodniej w tym dniu będzie w rejonie Zamościa, Biłgoraja oraz Tomaszowa Lubelskiego, gdzie termometry pokażą 7 °C. W Lublinie oraz Kraśniku i Puławach oraz Łukowie 8 °C, ale nie wykluczone, że nawet 11 °C. Nadal będzie silnie wiać, lokalnie porywy wiatru mogą osiągnąć 40 – 70 km/h z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego. Wystąpią także opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym.

W środę znacznie się ochłodzi. Nad region zacznie napływać arktyczna masa powietrza. Termometry na Lubelszczyźnie pokażą 3 °C w Białej Podlaskiej oraz Łukowie. Cieplej będzie w Puławach oraz Kraśniku i Tomaszowie Lubelskim i Lublinie, gdzie termometry wskażą 5-6 °C. Popołudniu mogą lokalnie wystąpić opady mokrego śniegu, lecz nie powinny być silne.

W czwartek termometry pokażą od 2 do 3 °C, w dalszym ciągu możliwe są słabe opady śniegu oraz silniejsze porywy wiatru do 20 – 30 km/h.

2016-02-01 09:36:23
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl/)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku