Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Najbliższej nocy zmieniamy czas na letni. Wpłynie to znacząco na samopoczucie wielu osób

Niedawno rozpoczęła się wiosna, a z nią nadeszły iście letnie temperatury. Tak ciepłych świąt nie mieliśmy od lat. Należy też pamiętać, że dziś w nocy przechodzimy na czas letni.

Tradycyjnie już w ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Dokładnie w nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegarów trzeba będzie przesunąć z godziny 2.00 na 3.00. Podobnie będzie w ok. 70 krajach na całym świecie, w których stosuje się podział na czas letni oraz zimowy.

Należy jednak pamiętać, że w większości nowszych urządzeń, czyli w komputerach, smartfonach, tabletach i innych posiadających dostęp do internetu, ingerencja w ustawienia godziny nie będzie konieczna, gdyż nastąpi to automatycznie. Przejście na czas letni w pewnością ucieszy osoby, dla których zielona wiosna oraz ciepłe lato to ulubione pory roku.

Dodatkowo dzięki dłuższemu dniowi, można będzie więcej czasu spędzać na dworze, co ma z kolei znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Psycholodzy od dawna podkreślają, że im bowiem więcej światła, tym człowiek jest bardziej zadowolony.

14 komentarzy

 1. Bardzo dobrze. Uwielbiam letni czas. Wszystko wcześniej i nie marnuje się życia na zbędne spanie.

 2. Wiosenna zmiana czasu jest super. Ta zimowa jest straszna.

 3. Wprowadzić letni na cały rok i skończyć z tymi zmianami.

  • Nie wiesz co mówisz.
   Jeśli zostawić to czas zimowy.
   Chcesz mieć letni czas i w grudniu ciemno do 9 rano?

   • Ale większość ciemniaków tego nie rozumie.Gdyby zostawić czas letni na cały rok,to u nas na wschodzie to jeszcze jak cię mogę,ale na zachodzie Polski ichnie bachory wstawały by do szkoły w środku nocy.

    • Niestety są ludzie którzy nie rozumieją krzywizny ziemi i myślą że ja u nas jest dzień to wszędzie jest widno.

   • Tak, do 10 od razu będzie ciemno. W lecie chcę mieć maksymalnie długi dzień. Zimę trzeba przeżyć, po prostu.

   • Chyba ty żartujesz a chcesz mieć widno o 2 w nocy w czerwcu? przy czasie zimowym? Nie wiesz co mówisz…

  • Cudacy EU nie pozwalają..!!

 4. Ten relikt powinien być zlikwidowany

  • Lepiej zmieniać lub całkowicie zlikwidować czas zimowy mimo, że to pierwotny czas. Jesteśmy świadkami powrotu ziemi do zdrowia,(Dla głupców to globalne ocieplenie) które następuje po uderzeniu ciała obcego. W tym rejonie nie było śniegu i mrozu…

 5. Jak to zmieniamy na letni…? A to był jakiś zimowy…? Patrzę na zegarek i widzę 18:54

  • Na moich zegarkach, które same się nie przestawiają zawsze jest czas letni. Nikt nie pozwoli na pozostawienie jednego czasu bo złodzieje co udostępniają prąd mniej zarobią.

 6. Pierwszą ofiarą zmiany czasu był(a jakże) Polak-niejaki Gerard Pająkowski,którego szwaby wskutek nieporozumienia co do obowiązującego na ich terenach czasu,zastrzeliły w 1918 roku.

Dodaj komentarz

Z kraju