Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nad region napłynie arktyczne powietrze. Czekają nas mroźne dni

Wkrótce nad region napłynie lodowate powietrze arktyczne. Na termometrach zobaczymy dwucyfrowe wartości poniżej zera.

Nad Europę już wkrótce spłynie lodowate powietrze arktyczne. Należy się go spodziewać w ostatnich dniach bieżącego tygodnia

W weekend blisko Polski znajdzie się centrum niżu śródziemnomorskiego, niosącego zarówno obfite opady śniegu, jak i też silny strumień zimnego powietrza. Niż z południa kontynentu we współpracy z silnym wyżem ściągnąć może coraz chłodniejsze powietrze.

W ciągu dnia z pewnością trzymać będzie mróz, nocami spadki temperatury poniżej -10°C zależne będą od stopnia zachmurzenia.

Zdecydowanie chłodniej powinno zrobić się na początku przyszłego tygodnia, gdy we wschodniej połowie kraju realne są nocami temperatury na poziomie -21/-16°C.

Arktyczny chłód może pozostać z nami do pierwszych dni marca. Niewykluczone, że czekają nas najzimniejsze noce tej zimy.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST DOSTĘPNE SĄ POD ADRESEM PONIŻEJ:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-02-19 14:24:40
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. moje modele pokazują dla Lublina nie niżej niż minus 8 w nocy, nie ma szans na poniżej -10

  • Są szanse, podaj nazwy tych modeli z chęcią zweryfikujemy.

   • to są moje autorskie modele numeryczne, sprawdzalność osiągają na poziomie 75-80%,

    • Autorskie, czyli jakie. Z jakich danych początkowych korzystają. Niektóre modele, mimo że są autorskie mogą korzystać z danych modelu GFS, WRF oraz innych, więc słuchamy.

     • Życzę cierpliwości w wsłuchiwaniu się. To jest tylko model numeryczny komentatora 😉 Zresztą, nie potrzeba tego tłumaczyć.

     • Chyba chodziło o modele ze sklejki. 🙂

     • poczekajmy do niedzieli i wtedy zobaczymy, kto będzie musiał klawiaturę swą połknąć 🙂 ja podtrzymuję, że na terenie Lublina niżej niż-8 nie spadnie temperatura, Wy jak rozumiem obstawiacie „dwucyfrowo”?

    • Moj model termometra pokazuje w obecnej chwili – 8,3 .

  • Jak tam wyniki za ostatnią noc? Nie udało się co 😀

 2. Termometr gruby szklany

  @poprawny sam jesteś niezły model 😀 Śledzę prognozy Fanów Pogody i mogę spokojnie powiedzieć że mają sprawdzalność większą niż 90%. Tylko zawsze zlatuje się tu stado hejterów, których trudno pojąć i zaprzeczają wszystkiemu co Fani Pogody napiszą. Także pamiętaj jak będzie na minusie dwucyfrówka przepraszasz publicznie Fanów ok?

  • mam nadzieję, że przeprosiny obowiązują w dwie strony i jeśli dwóch cyfer na terenie Lublina nie zobaczym, to przeprosiny rzęsiste się posypią ze strony Fanów Pogody:-)

  • 90%? po pierwsze chyba kpisz. Po drugie większość rzeczy kopiują od Grześka Zawiślaka. Nigdy ich analiza nie pojawiła się przed serwisem FB Grześka. Zawsze po. O czym to świadczy?

 3. Ja im ostatnio zarzuciłem brak śniegu, nie pamiętam kiedy to było. Chyba w tamtym tygodniu. Żadna ze stacji na Lubelszczyźnie nie zanotowała opadów. Myślisz, że się wynurzyli, sprostowali? Nie. Siedzieli cicho bo oni się nie potrafią przyznać do błędu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo