Nad jeziorem przez wiele godzin pastwili się nad 19-latkiem, pobili go i zgwałcili. Długo nie wyjdą na wolność

Razem przyjechali nad jezioro, jednak konflikt pomiędzy nimi sprawił, że przez wiele godzin znęcali się nad kolegą. Zgwałcili też mężczyznę za pomocą kija bejsbolowego i klucza do kół. Wszystko nagrywali za pomocą telefonu komórkowego. Dwaj najbrutalniejsi napastnicy zostali skazani na 10 lat więzienia.

W piątek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zakończył się proces czterech młodych osób, oskarżonych o brutalną napaść na swojego znajomego. Wszystko wydarzyło się 28 maja 2018 roku w Okunince koło Włodawy. Grupa młodych ludzi z okolic Włodawy, czterech mężczyzn i jedna kobieta, przyjechali nad Jezioro Białe. Spędzali czas nad wodą, jak też korzystali z dostępnych tam atrakcji.

Dochodziło jednak pomiędzy nimi do spięć. Szczególnie najstarszy z nich, wówczas 24-letni Mateusz J., był negatywnie nastawiony wobec jednego z młodszych znajomych. Nie oszczędzał wobec niego obraźliwych słów, co jeszcze bardziej eskalowało napięcie. Mężczyźni kłócili się, szarpali, jednak później znów razem się bawili i wspólnie spożywali alkohol.

Mateusz J. miał znaczną przewagę nad o wiele słabszym kolegą, co sprawiało, że w końcu stracił nad sobą kontrolę. Podczas kolejnej kłótni młodzi ludzie zatrzymali się przy jednym z pól, po czym 24-latek wysiadł z samochodu, używając siły fizycznej wyciągnął swojego znajomego z auta, a następnie zaczął okładać pięściami. Pomagał mu w tym 20-letni Rafał K. Kiedy napastnicy pobili swoją ofiarę, Mateusz J. oddał mocz na poszkodowanego.

To był jednak dopiero początek gehenny mającego wtedy 19 lat mężczyzny. Oprawcy wrzucili go do bagażnika, a kiedy dołączyli do nich wówczas 23-letni Mateusz J. i 18-letnia Greta P. znów zaczęli się pastwić nad swoją ofiarą. Wozili go po okolicy i przez wiele godzin się nad nim znęcali. Co więcej, agresja napastników wciąż rosła. Oprócz bicia, sprawcy zgwałcili mężczyznę za pomocą kija bejsbolowego i klucza do kół. Wszystko nagrywali za pomocą telefonu komórkowego.

Wieczorem wyrzucili go przed domem zastrzegając, że jeżeli komukolwiek powie o tym, co go spotkało, wrócą i go zabiją. Mężczyzna był jednak w takim stanie, że trafił do szpitala. Niebawem o wszystkim dowiedzieli się policjanci. Cała czwórka napastników została zatrzymana. Podczas przesłuchania odmówili składania wyjaśnień, nie przyznali się również do zarzucanych im czynów.

Mateusz J. i Rafał K. podczas śledztwa podtrzymywali swoje zeznania, z kolei będący parą Damian O. i Greta P. wyjaśnili, że bali się, że jeżeli przeciwstawią się Mateuszowi i Rafałowi, ci swoją agresję skierują na nich. Dlatego robili to, co tamci im kazali oraz w żaden sposób nie stanęli w obronie 19-latka.

Postępowanie przed sądem toczyło się za zamkniętymi drzwiami. Sędzia po przeanalizowaniu materiału dowodowego, jak też przesłuchaniu świadków, nie miał wątpliwości, co do winy oskarżonych. Za wiarygodne uznał też wyjaśnienia pokrzywdzonego w tej sprawie zwłaszcza, że miały one potwierdzenie w opinii lekarza sądowego, jak też biegłego psychologa. Podkreślił jednocześnie, że czyny jakich dopuścili się oskarżeni, zasługują na daleko posuniętą dezaprobatę, gdyż spowodowane zostały z błahego powodu, jakim był konflikt pomiędzy nimi.

Mateusz J. i Rafał K. zostali skazani na 10 lat pozbawienia wolności, Damian O. za kratkami ma spędzić 6 lat. Cała trójka ma zapłacić pokrzywdzonemu po 20 tysięcy złotych, co ma być zadośćuczynieniem za wyrządzoną mu krzywdę. Mają też zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonym, oraz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów. Z kolei Greta P. została uniewinniona. Wszystko dlatego, że nie brała ona czynnego udziału w znęcaniu się nad poszkodowanym, jej rola polegała jedynie na dostarczeniu napastnikom samochodu. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Hehe.Tak się bawią, tak się bawią studenci. A przynajmniej 2 z nich (jeden politechnika, drugi UP). A dziewczyna była uczennicą LO i miała swego czasu sukcesy sportowe (słyszałem, że planowała studia na Awf)

 2. Foto. Zwiedzajlubelskie. Hehe…

 3. To jest właśnie poziom patusów „wypoczywających” nad lubelskimi jeziorami. Same ochlejmordy i ćpuny.

 4. Dajcie spokój. Przynajmniej połowa chłopaków w tym wieku jest taka. I to niezależnie czy studia, LO, zawodowka, technikum. Jak chłopak nie był w młodości chuliganem to na starość będzie kawałem s… syna. Byłem portierem w akademiku to wiem.

 5. No to żeby ich teraz nie przecwielili w więzieniu jak takie kozaki trzech na jednego

 6. Kiedyś to by ojcom w żniwach na wsi pomagali co to się z tymi wieśniakami porobiło, studia jakie studia.

 7. Tylko po 10 lat za znęcanie się nad zwierzęciem dostali by co najmniej po 20 lat. Śmieszny ten wyrok

 8. A dziewczynka dlaczego nie odpowiada za nieudzielenie pomocy? Nie brała czynnego udziału? To jakaś kpina. Dodatkowo po 20 tys? Nie zabrakło jednego zera? Zutylizować całą czwórkę.

 9. Ale bydło 🐮 🐮 ale co oni wszyscy mają z tym oddaniem moczu czy też kału na kogoś? I wkładaniem różnych rzeczy w odbyt? To jakieś chore jest i zboczuńskie. A ten co miał wkładane to co z nim? Pojechać ze znajomymi którzy go nie lubią? Jaka to przyjemność? Swoją drogą teraz już wie😳

 10. Wyroki są rażąco niskie ,za cos takiego powinni dożywocie dostać .Przecież oni musieli sami wcześniej mieć takie doświadczenia ,ten najstarszy zapewne widział jak ojciec traktuje identycznie matkę a może i jemu coś czasem wkładał .Takie rzeczy nie biorą się z niczego . Wyjdą i znowu zgwałcą bo już mają zwichrowaną psychikę .

 11. Zutylizowanie takich osobników to najlepsze co można by zrobić dla reszty społeczeństwa .Ale nie ….lepiej przetrzymywać degeneratów w ZK ,karmić ,leczyć i utrzymywać w dobrym stanie .Chwasty się wyrywa a nie hoduje

 12. wszyscy którzy jeżdżą do Okuninki powinni mieć policyjny dozór. tam co chwile coś…

 13. Coś czuję, że w więzieniu czeka ich sporo miłości jak się rozniesie, że lubią takie zabawy.
  Ale ich psychice już nic nie zaszkodzi.

 14. uuu no to beż kitu nasiedzą siew kiciu, tyle co 20 letni gówniarz złapany z trawką kilkukrotnie, no bez kitu polskie prawo dobre prawo, czy tam prawo i sprawiedliwość. dzięki panie Ziobro za prawo z kartonu.
  za czyn pedofilski rok zawiasów. za niezapłacenie 100 zł 3 dni kicia XD przecież to tubylcy w Afryce z takiego prawa się śmieją nawet.

 15. Chyba ciebie. Moja Grażyna była kobietą

 16. ZUTYLIZOWAĆ TEN KLUCZ DO KÓŁ!!!!!!!!!!!!

 17. wiele tych wpisów jest tak głupawych jak i oni sami chyba sa z jednego worka z tą patologia co to zrobiła czyta was cała polska podajcie swoje dane i adresy jak tacy z was kozaki,, wstyd i hańba co moze człowiek człowiekowi zrobic za MAŁE KARY

  • Onanis Samokopoulos

   polska język trudna język – wróć ćwoku z powrotem pod ziemię, dokształć się, wróć na ziemię – wtedy pogadamy

 18. Przypomnijcie kim jest tatuś tej uniewinnionej…

 19. Do pieca, a gowniara na 15 lat bezwzględnego pierdla….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach