Nabiał ze spółdzielni z naszego regionu nagrodzony na prestiżowych targach

Podczas XXVII edycji targów MLEKO-EXPO 2018, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nagrodzone zostały produkty mleczne produkowane w naszym regionie. Za najwyższą jakość w kategorii „mleko”, złoty medal otrzymało Mleko naturalne 2,0%, z kolei w kategorii „napoje mleczne” srebrnym medalem nagrodzony został Kefir jak dawniej. Za wyróżniającą jakość w kategorii „ser typu włoskiego, greckiego, smażone, pleśniowe, regionalne” brązowy medal otrzymał Ser Mozzarella Piasecka. Kolejne produkty zostały wyróżnione w konkursie „Mleczny Hit”. Był to Kefir jak dawniej, Jogurt naturalny typu greckiego oraz Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej. Wszystkie te produkty powstają w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

– Jest nam niezmiernie miło, że podczas targów po raz kolejny została doceniona wysoka jakość oraz walory smakowe i odżywcze naszych produktów. Tak duża ilość nagród to potwierdzenie intensywnego rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich lat. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wykorzystuje tylko naturalny, najlepszy surowiec ze sprawdzonych gospodarstw regionu lubelskiego, które nie stosują GMO. W naszej działalności sięgamy po tradycyjne sposoby wytwarzania produktów bez konserwantów i ulepszaczy, jednocześnie zachowując najwyższą jakość naszych wyrobów – mówi Mirosław Domański, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

MLEKO-EXPO to największe Targi Mleczarskie w Polsce. Ich celem jest m.in. wspieranie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości. Wydarzenie to również zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Impreza była organizowana przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Oficjalnym patronem Targów był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. I pomyśleć że przed laty tą niewielką mleczarnię chciał przejąć Krasnystaw . Ale to mu się nie udało , podobnie było z Biomlek Chełm. Dzisiaj śladu by po nich nie było jak Krasnystaw zrobił z mleczarnią w Lublinie . Przetrwali najgorsze i dzisiaj Piaski znaczą wiele , mają swoich klientów i jest to marka dobrze rozpoznawalna . A Krasnystaw schodzi powoli na psy bo o jakość zbytnio nie zabiega .

 2. Ale znawca rynku się znalazł… Ty Andrzej już więcej nie pij – andrzejki się skończyły …no chyba że masz Barbara na drugie?

 3. Marta niespełniona

  Co tam jakieś Piaski, Bychawskie wyroby mleczarskie są nie do pobicia i tyle w temacie

 4. Wiele osób nie ma pojęcia, że produkty mleczne im szkodzą, rzuciłem nabiał oraz wszystko co zawiera mąkę i jest git.

 5. Czy mleko jest wartościowe to żeby sprawdzić wystarczy pozostawić je na zsiadłe. Ile białka w nim zobaczymy to taka jest jego wartość. Kiedyś małe dzieci karmione były mlekiem a teraz wszyscy karmią różnymi odżywkami bo gdyby ktoś dziecku dał takie mleko to skończyłoby się to ciężką chorobą z pobytem w szpitalu. W tzw. śmietanie też jest guma guar i inne wypełniacze i zagęszczalniki. Pij mleko a będziesz wielki… miał problem zdrowotny.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja