690 680 960

Nabiał ze spółdzielni z naszego regionu nagrodzony na prestiżowych targach

Podczas XXVII edycji targów MLEKO-EXPO 2018, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nagrodzone zostały produkty mleczne produkowane w naszym regionie. Za najwyższą jakość w kategorii „mleko”, złoty medal otrzymało Mleko naturalne 2,0%, z kolei w kategorii „napoje mleczne” srebrnym medalem nagrodzony został Kefir jak dawniej. Za wyróżniającą jakość w kategorii „ser typu włoskiego, greckiego, smażone, pleśniowe, regionalne” brązowy medal otrzymał Ser Mozzarella Piasecka. Kolejne produkty zostały wyróżnione w konkursie „Mleczny Hit”. Był to Kefir jak dawniej, Jogurt naturalny typu greckiego oraz Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej. Wszystkie te produkty powstają w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

– Jest nam niezmiernie miło, że podczas targów po raz kolejny została doceniona wysoka jakość oraz walory smakowe i odżywcze naszych produktów. Tak duża ilość nagród to potwierdzenie intensywnego rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich lat. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wykorzystuje tylko naturalny, najlepszy surowiec ze sprawdzonych gospodarstw regionu lubelskiego, które nie stosują GMO. W naszej działalności sięgamy po tradycyjne sposoby wytwarzania produktów bez konserwantów i ulepszaczy, jednocześnie zachowując najwyższą jakość naszych wyrobów – mówi Mirosław Domański, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

MLEKO-EXPO to największe Targi Mleczarskie w Polsce. Ich celem jest m.in. wspieranie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości. Wydarzenie to również zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Impreza była organizowana przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Oficjalnym patronem Targów był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nabiał ze spółdzielni z naszego regionu nagrodzony na prestiżowych targach

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. I pomyśleć że przed laty tą niewielką mleczarnię chciał przejąć Krasnystaw . Ale to mu się nie udało , podobnie było z Biomlek Chełm. Dzisiaj śladu by po nich nie było jak Krasnystaw zrobił z mleczarnią w Lublinie . Przetrwali najgorsze i dzisiaj Piaski znaczą wiele , mają swoich klientów i jest to marka dobrze rozpoznawalna . A Krasnystaw schodzi powoli na psy bo o jakość zbytnio nie zabiega .

 2. Ale znawca rynku się znalazł… Ty Andrzej już więcej nie pij – andrzejki się skończyły …no chyba że masz Barbara na drugie?

 3. Marta niespełniona

  Co tam jakieś Piaski, Bychawskie wyroby mleczarskie są nie do pobicia i tyle w temacie

 4. Wiele osób nie ma pojęcia, że produkty mleczne im szkodzą, rzuciłem nabiał oraz wszystko co zawiera mąkę i jest git.

 5. Czy mleko jest wartościowe to żeby sprawdzić wystarczy pozostawić je na zsiadłe. Ile białka w nim zobaczymy to taka jest jego wartość. Kiedyś małe dzieci karmione były mlekiem a teraz wszyscy karmią różnymi odżywkami bo gdyby ktoś dziecku dał takie mleko to skończyłoby się to ciężką chorobą z pobytem w szpitalu. W tzw. śmietanie też jest guma guar i inne wypełniacze i zagęszczalniki. Pij mleko a będziesz wielki… miał problem zdrowotny.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas