690 680 960

Na ul. Wyżynnej trwa remont. Część kierowców ustawiła auta na trawniku (zdjęcia)

Na jednym ze skwerów przy ul. Wyżynnej kierowcy pojazdów zrobili sobie „tymczasowy” parking. Jak informuje nas Czytelniczka, wszystko za sprawą prowadzonych prac remontowych. Jednocześnie alarmuje, że w ten sposób niszczone są tereny zielone.

– W związku z remontem ulicy dojazdowej przy komisariacie Policji oraz parkingów przy Wyżynnej 8, mieszkańcy zostali poinformowani o konieczności przeparkowania samochodów z zatok przy remontowanej ulicy. Część kierowców ustawiła auta na trawniku, chodniku między blokami. Niszcząc przy tym istniejący tam skwer i trawnik. Auta zostały zaparkowane w miejscach niedozwolonych, a przy tym tuż przy blokach, niemal pod oknami mieszkań, przy placu zabaw dla dzieci i przedszkolu – relacjonuje Czytelniczka.

Dodaje, że sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej, jednak otrzymała odpowiedź, że sprawa parkowania w tym miejscu to kwestia administracji wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ kierowcy parkujący tam pojazdy mają pozwolenie wspólnoty. Z kolei Wspólnota twierdzi, że takiego zezwolenia nie wydawała, wyjaśnia nam Czytelniczka.

– Po jednej dobie parkowania aut w tamtym miejscy trawnik i skwer zostały znacznie zniszczone. Nasuwa się więc pytanie: Kto poniesie koszty naprawy trawnika? Czy administracja wydała zezwolenie na parkowanie w niedozwolonym miejscu? Kto naprawi szkody powstałe w związku z parkowaniem aut w tym miejscu? Warto zauważyć, że na remontowanej ulicy znajdują się prywatne miejsca parkingowe, oznakowane numerami rejestracji samochodu. Nie zrozumiałym jest więc fakt udostępniania terenu publicznego w zastępstwie prywatnych miejsc parkingowych – dodaje Czytelniczka.

Jeżeli chodzi o działania Straży Miejskiej może ona podejmować interwencje na terenie prywatnym w sytuacji, w której został on oznakowany znakiem D-52 „Strefa ruchu” lub D-40 „Strefa zamieszkania”. W przypadku wspólnot mieszkaniowych, na drogach wewnętrznych policja i straż miejska, co do zasady, nie może interweniować. Policjanci mogą podejmować czynności, tylko jeżeli zostało spowodowane zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Jak nam przekazano, zarządca terenu poinformował mieszkańców, że na czas prowadzonych robót mogą oni parkować tymczasowo na trawniku od dnia 25.04 do końca prowadzonych prac.

(fot. nadesłane)

41 komentarzy

  1. Na terenie wspólnoty czyli prywatnym jak wspólnota się zgadza to jaki problem . Nie jest to teren miasta. Mieszkańcy płacą za ten teren i jego utrzymanie. To nie wina mieszkańców że zamknęli drogę na czas remontu

  2. Zaniepokojona czytelniczko: zajmij się swoim życiem, czy coś? Wynajdowanie problemów na siłę to kiepskie hobby. Remont się skończy, koleiny będą wyrównane, a trawa odrośnie. I jakoś tak to życie leci powolutku XD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie