690 680 960

Miała już dość zachowania męża, zgłosiła się na policję. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Do policjantów zgłosiła się 42-latka mieszkająca na terenie powiatu łęczyńskiego i przekazała, że od jakiegoś czasu jej mąż znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i dziećmi. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie on przed sądem.

Po otrzymanym sygnale od mieszkanki powiatu łęczyńskiego policjanci zatrzymali 41-latka. Śledczy zebrali materiały, które pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Policjanci przypominają o obowiązujących przepisach ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Co prawda Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, ale w obecnej sytuacji mieszkaniowej, najwygodniej jest zamknąć chłopa na 3 miesiące, a potem sie zobaczy… może kobitka zmieni zdanie i zaczną żyć dłuuugo i szczęśliwie…
  Tak czy inaczej, drogie panie… jak chcecie sie pozbyć mężów,albo kochanków, to najlepiej oskarżyć ich o molestowanie dzieci i znęcanie sie fizyczne i psychiczne.

 2. Człowieku co ty piszesz , kobiety nie muszą zmyślać aby pozbyć się mężów ,wystarczy ,że przestaną ich kryć i powiedzą prawdę . Kobieta wiele zniesie jak kocha i dopiero jak coś w niej ”pęknie” zgłasza przemoc ,zwykle mija kilka lat .

  • W moim przypadku 23 lata. Jeszcze nie pękłam, ale to chyba już kwestia dni…

   • Pani ocenia problem przemocy w rodzinie tylko na swoim przypadku? To tak jak sprawcami wypadków drogowych są tylko mężczyźni, bo Pani uczestniczyła w kolizji gdzie sprawcą był mężczyzna. Dziwny tok rozumowania, ale na pani przykładzie, widać skalę problemu.

 3. To działa tylko przeciwko mężczyznom. Bo jeśli sprawczynią przemocy w stosunku do rodziny jest kobieta, to już tak nie działa. Choćby pokazać policji i prokuratorowi twarde dowody, to kobieta może dalej robić to samo bezkarnie. Przestrzegam wszystkich roztropnych facetów w związkach, dbajcie o siebie, bo prawo i system o was nie zadba, jest przeciwko nam mężczyznom.

 4. niesprawiedliwość

  Wystarczy chwilę poszukać i można w Internecie znaleźć nagrania z innych krajów jak kobieta sama pod nieobecność męża zaczyna krzyczeć i rzucać talerzami.
  Później niczego nie świadomego męża zabiera policja, bo sąsiedzi przecież zeznali, że awantury się odbywały.
  Facet musi się natychmiast wyprowadzić, dostaje zakaz zbliżania się, a w jego domu zaczyna mieszkać „kolega żony”.

  Na jednym nagraniu z kamery w windzie widać jak kobieta uderza się kilka razi pięścią w twarz.
  Wystarczy wyszukać: Woman hits herself to ‚frame husband for domestic violence’ | A Current Affair Australia

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas