690 680 960

Na parkingu hipermarketu ustawiono parkomaty. Kto je przeoczy, dopłaci do zakupów 100 złotych (zdjęcia)

Dotychczas płatne parkingi występowały głównie przed supermarketami. Teraz na takie rozwiązanie zdecydował się także jeden z lubelskich hipermarketów. Za brak biletu parkingowego będzie naliczana opłata w wysokości 100 złotych.

Płatne parkingi przed sklepami stają się coraz powszechniejsze. Do tej pory tego typu rozwiązanie stosowały głównie supermarkety, która są zlokalizowane na osiedlach mieszkaniowych, czy też w centrach miast. Jak tłumaczyli ich przedstawiciele, spowodowane jest to tym, iż miejsca przeznaczone dla klientów są zajmowane przez mieszkańców okolicznych bloków, czy też przez kierowców, którzy w ten sposób unikają opłat na miejskich parkingach. Oczywiście osoby robiące zakupy są zwolnione z opłat.

Jednak w ostatnich dniach parkomaty zamontowano również na parkingu hipermarketu Auchan przy ul. Chodźki na lubelskim Czechowie. W porównaniu do Biedronek, Stokrotek czy Lidlów, gdzie jest po kilkanaście lub góra kilkadziesiąt miejsc parkingowych, w tym przypadku może tam zaparkować nawet kilkaset pojazdów. Jednak jak nas poinformowano, również i w tym przypadku niejednokrotnie potrafi ich brakować. Dlatego też podjęto decyzję o uporządkowaniu parkowania na tym terenie. Zadaniem tym zajęła się poznańska spółka Projekt Parking.

Przy każdym wjeździe ustawione zostały znaki informujące, iż należy pobrać bilet parkingowy. Dla klientów sklepu wyznaczono dwie godziny, w trakcie których zwolnieni są z opłat. W przypadku braku biletu parkingowego, lub też przekroczenia czasu parkowania, naliczana jest opłata dodatkowa w wysokości 100 złotych. Pomimo tego znaczna część kierowców nie zwraca na to uwagi. Jak nam przekazano, na razie osoby te nie są karane. W pierwszych dniach firma prowadzi bowiem kampanię informacyjną, w ramach której za wycieraczkami pojazdów, w których nie ma biletu parkingowego, umieszczane są przypomnienia, iż parking jest płatny.

(fot. lublin112)

70 komentarzy

  1. Miałem taki przypadek w Krakowie w biedronce zrobiłem zakupy i jakie było moje zdziwienie gdy znalazłem za wycieraczką wezwanie do zapłaty, postanowiłem zadzwonić na infolinie i złożyć reklamację a pani mi mówi że muszę zapłacić, więc proszę panią o podanie numeru LEGALIZACJI URZĄDZENIA bo na tym urządzeniu nic nie piszę ani się nie wyświetla,na to pani mówi że nie mają żadnego numeru ani papieru na legalność tego urządzenia i reklamacja została przyjęta do rozpatrzenia i po dwóch godzinach dostałem SMSa o anulowaniu wezwania do zapłaty.
    Dobra rada gdyby ktoś był w takiej sytuacji to proszę zrobić zdjęcie tego urządzenia i tablicy z regulaminem i w tedy składać reklamację i domagać się NUMERU LEGALIZACJI URZĄDZENIA jeżeli nie ma tego to urządzenie jest nielegalne.

  2. A to jaja 🙂 Nigdy w życiu nie widziałem tam płatnego parkingu. Całe szczęście, że Kaufland tak się nie zeszmacił. Bo ten Auchan z pustymi półkami i tak nic nie jest warty.
    A jak ktoś ma odmienne zdanie na temat zajętości parkingu pod Auchan, to niech wskaże godzinę takiej zajętości – chętnie podjadę spotkać się i udowodnić, ze bzdury gada.
    Nie lepiej byłoby sprzedać działkę jakiemuś develo ?

  3. Co do Parkomatów na terenie Auchan to jeszcze nie dojdzie człowiek do Parkomatu i wróci już dostaje kwitek za wycieraczką z wezwaniem do zapłaty (z datą, godziną, nr kontrolera i zawiadomieniem, nr. rejestracji pojazdu, marką i ulicą i przyczyną za co „Brak biletu 100 zł oraz opisem paragrafu kontem na które to trzeba zapłacić Qr-kodem i jakimiś klauzą informacyjną o przetwarzaniu danych) Gdzie godzina włożenie Wezwania jest wcześniejsza niż wystawienia wezwania do zapłaty (godz. wez.: 13:05) zanim człowiek dojdzie do najbliższego parkomatu mija w jednym kierunku 3-8 min. powrót taki sam czas 3-8 min. w zależności gdzie został postawiony samochód więc ja dostarczyłem do samochodu bilet parkingowy około godz. 13:11 i kontroler nie dał sobie tego wyjaśnić jeszcze o fotografował cały samochód twierdząc, że jak nie zapłacę to skieruje sprawę do sądu za nie opłacenie w terminie i dane będą pobierane z (CEPiK) czyli będzie obciążany właściciel samochodu a nie osoba tam parkująca bez biletu? – Teraz moje pytanie Czy ja dobrze rozumiem że na 15 min nie mogę wejść do Bankomatu który tam się znajduje czy odebrać paczkę z paczko-matu tylko najpierw muszę zahaczyć o parkometr później o paczkomat

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej