Na górkach czechowskich po raz kolejny znaleziono kości. Zostały zabezpieczone do badań (foto)

Elementy kostne znaleziono na terenie dawnego poligonu na Czechowie. Zostały one zabezpieczone i przewiezione do badań. Chodzi o stwierdzenie, czy są one pochodzenia ludzkiego czy też należą do zwierzęcia.

W niedzielę przed południem mieszkańców osiedla położonego w pobliżu ul. Poligonowej w Lublinie zaniepokoił pojazd firmy pogrzebowej, który podjechał na teren górek czechowskich. Wcześniej od wczorajszego popołudnia stał tam radiowóz policji, zaś część dawnego poligonu została zabezpieczona przed dostępem osób postronnych.

Jak już informowaliśmy, znaleziono tam przedmiot przypominający niewybuch. Dzisiaj okazało się, że był to element moździerza pozbawiony jakiegokolwiek uzbrojenia, a więc nie stanowił żadnego zagrożenia.

W pobliżu znajdowały się także fragmenty kości. Zapadła decyzja o ich zabezpieczeniu celem wykonania badań. Z przekazanych nam informacji wynika, że oględziny nie przyniosły odpowiedzi, czy należą one do zwierzęcia czy też człowieka. Dlatego badania mają na celu wykazania ich pochodzenia.

Jest to kolejne tego typu znalezisko na terenie dawnego poligonu wojskowego. W kwietniu w trakcie prowadzonych prac związanych z budową sieci ciepłowniczej natrafiono na kości, wobec których istniało podejrzenie, że mogą one być ludzkie. Odkrycia dokonali aktywiści broniący tego terenu przed zabudową. Fragmenty kostne były jednak zbyt małe, aby można było określić, czy są one pochodzenia ludzkiego czy też zwierzęcego.

(fot. nadesłane – Piotr)

10 komentarzy

 1. Może tam był kiedyś cmentarz?

  • TenKtóryPokonałGórkiRoweremKolegi

   Tak zwany Zimny Wąwóz poczytajcie troche…. Mordowano tam Polaków oraz Niemców którzy odmówili rozstrzeliwania właśnie Polaków. Wg. mnie ważne miejsce a „oni” chcą zrobić tam lub tuż obok bloki parkingi. Troche wstyd że kasa developera ma być ważniejsza i umniejsza się znaczenie tego miejsca celowo. Park na całej tej przestrzeni powinien powstać z miejscami które upamiętnią te wydarzenia.

   • Bo to by trzeba bylo powiedzieć, że to kości żydów. Przyjechali by z Ziemi Obiecanej. Pokazali by nam jak się szanuję szczątki przodków. Jeszcze przez 25 lat by nie można bez zezwolenia szpadla nawet wnieść…

    • tak jak miejsce gdzie stoi teraz Plaza… niby mord Żydów, miejsce nie do ruszenia, no ale za dobrą kasę plazka urosła…

 2. Tam niemcy w czesie okupacji zwozili ludzi i modowali. Nie wiadomo do tej pory ile osób tam leży. Po wojnie znaleźiono ponad 200 ciał, ale tylko na malym fragmencie górek Czechowskich

 3. Na cmentarzu bloki.

 4. Poltergeist 3

 5. Bo pić wódkę to trza umić

 6. Pewnie gangsterskie porachunki z lat 90tych zamiast do lasu to dół z wapnem na górkach czechowskich

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS