690 680 960

Motocyklista podejrzany o potrącenie policjanta w Lublinie został zatrzymany (zdjęcia)

Lubelscy policjanci po intensywnych poszukiwaniach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają związek z poniedziałkowym potrąceniem policjanta ruchu drogowego na ul. Muzycznej. Mieszkańcy Lublina w wieku 24 i 28 lat noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj wykonywane są z ich udziałem czynności procesowe.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 17 na ul. Muzycznej w Lublinie, na pasie w kierunku ul. Stadionowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, prowadząc kontrole prędkości, zauważyli trzy bardzo szybko jadące motocykle.

W związku z tym jeden z funkcjonariuszy wydał im sygnał do zatrzymania się. Kierujący jednośladami zwolnili, a następnie gwałtownie przyśpieszyli.

– W trakcie manewru, kierowca kawasaki potrącił policjanta. Po chwili jeden z mężczyzn zawrócił i udzielił pomocy funkcjonariuszowi. Dwaj pozostali motocykliści rozdzielili się i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany do domu – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Chwilę po zdarzeniu lubelscy mundurowi przystąpili do intensywnych poszukiwań sprawców tego zdarzenia. Zorganizowane zostały punkty blokadowe i zabezpieczono monitoringi. Prowadzone czynności pozwoliły zatrzymać 28-latka, który prawdopodobnie kierował motocyklem marki Kawasaki oraz 24-latka, jadącego suzuki.

Jak ustalili policjanci, obaj mężczyźni byli trzeźwi. Nie posiadali jednak uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A. Dzisiaj policjanci z IV komisariatu wykonują z nimi kolejne czynności procesowe i zbierają materiały.

– Sprawca zdarzenia musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za czynną napaść na policjanta oraz za ucieczkę i nieudzielenie pomocy, natomiast drugi ze sprawców odpowie za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski.

Co więcej, policjanci analizują teraz zgromadzone nagrania z monitoringu miejskiego, pod kątem popełnionych przez motocyklistów wykroczeń w ruchu drogowym.

Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia. Nieudzielenie pomocy zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Motocyklista podejrzany o potrącenie policjanta w Lublinie został zatrzymany (zdjęcia)

Motocyklista podejrzany o potrącenie policjanta w Lublinie został zatrzymany (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin/lublin112.pl)

42 komentarze

  1. o cholera jeszcze nieudzielenie pomocy poszkodowanemu xDDDDDD

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas