Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Amunicja i znaczne ilości narkotyków w mieszkaniu 33-latka. Była też przerobiona wiatrówka

Policjanci z Poniatowej zatrzymali 33-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Co więcej, mężczyzna miał amunicję, a także przerobioną wiatrówkę.

W poniedziałek rano policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej chcąc sprawdzić posiadane informacje, pojechali na jedną z posesji w gminie Chodel.

Mundurowi weszli do pomieszczeń zajmowanych przez 33-latka. Policjanci mieli podejrzenia, że 33-latek posiada środki odurzające. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania odnaleźli ukryte w różnych częściach jego mieszkania ponad 600 gramów substancji wykazujących właściwości amfetaminy, ponad 100 gramów brunatnego suszu, który po sprawdzeniu narkotestem okazał się marihuaną.

Co więcej, natrafili na wiatrówkę z widocznymi śladami przerobienia, 80 sztuk amunicji do KBKS oraz nabój karabinowy. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnie posiadanej amunicji.

– W trakcie postępowania policjanci będą również sprawdzać czy posiadana przez 33-latka wiatrówka została przerobiona w sposób, który czyni ją nielegalną. Jeśli specjalistyczne badanie potwierdzi, że przedmiot ten nosi cechy broni palnej, mężczyznę czekają dodatkowe nieprzyjemności. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków w myśl Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z opolskiej Policji.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

17 komentarzy

  1. kto ma legalnie czy też nielegalnie w domu broń i amunicję to ma większą szansę, że w czasie wojny czy to najeźdźca czy lokalny szabrownik nie dokona udanego rabunku czy gwałtu

    tylko że nasza socjalistyczna marionetkowa władza dalej tego nie pojmuje i nie chce pozwolić, aby broń w rękach praworządnych obywateli się znajdowała…

  2. Na czym polegało owe przerobienie watrówki ?

    • Prawdopodobnie na przystosowaniu jej do strzelania amunicją bocznego zapłonu, kalibru 5,6 mm.

  3. napiszcie jak przerobic taka wiatrowke :)))

  4. Ciekawe komu pomoże Policja, jak nas ruskie napadną? A przypomnę, że planowana linia obrony jest na Wiśle.

Z kraju