mObywatel, czyli osobisty wirtualny portfel

Niecałe dwa miesiące dzielą nas od premiery mPrawa Jazdy w aplikacji mObywatel. Wirtualny Portfel to także eRecepty. Wystarczy wybrać receptę w telefonie i pokazać farmaceucie ekran z wyświetlonym kodem QR.

Aplikacja mObywatel to wirtualny portfel na dokumenty. Już teraz znajdziecie tam mTożsamość, mPojazd, eRecepty, a uczniowie i studenci mogą korzystać z eLegitymacji. Już 5 grudnia br. do zestawu dołączy mPrawo Jazdy. Obecnie z mObywatela korzysta prawie 1,5 mln Polaków. Aplikacja jest bezpieczna i bezpłatna. Gwarancją bezpieczeństwa jest Profil Zaufany, który jest niezbędny do uruchomienia wirtualnego portfela. Jeśli jeszcze nie posiadasz Profilu Zaufanego, możesz założyć go przez Internet. mObywatela można pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore. Aplikacja przyda się niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia.

mObywatel składa się z mTożsamości, to odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Z aplikacji możemy korzystać wszędzie gdzie nie  jesteśmy wprost zobowiązani do okazania dowodu osobistego lub paszportu np. podczas kontroli biletu w pociągu lub przy odbiorze przesyłki na poczcie. Kolejnym elementem wirtualnego portfela jest mPojazd, czyli dane z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu. Z tego rozwiązania mogą korzystać wszyscy zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Usługa pokazuje informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Dodatkowo aplikacja jest w stanie przypomnieć o terminie zbliżającego się przeglądu rejestracyjnego na 30 dni przed jego wygaśnięciem. W mPojeździe znajdziecie markę i model samochodu, datę produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN oraz termin badania technicznego. Wirtualny Portfel to także eRecepty. Wystarczy wybrać receptę w telefonie i pokazać farmaceucie ekran z wyświetlonym kodem QR.

Już 5 grudnia pojawi się mPrawo Jazdy wraz z licznikiem punktów karnych. W każdej chwili będzie można sprawdzić i zobaczyć ilość punktów za drogowe przewinienia.

(fot. MC)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. o Karolina co za dziewczyna

 2. wspaniała wiadomość

  #huawei #5G #LKR #PKS

 3. czy Kraśnik już się szykuje do uchwały protestacyjnej?

 4. Niewolnictwo wkracza w nową erę.

 5. A ja mam nokie 1600, na ten model nie ma tej aplikacji i wielu innych robiących z człowieka niewolnika 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika