690 680 960

„Młoda kobieta zwija się z bólu, a lekarz nie reaguje”. Kolejny skandal na izbie przyjęć (wideo)

Kolejna skandaliczna sytuacja na izbie przyjęć w jednym ze szpitali w kraju. Młoda kobieta wiła się z bólu, nikt jej jednak nie pomagał, aż w końcu zareagowali inni pacjenci.

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym widać wijącą się z bólu kobietę oraz innych pacjentów reagujących na brak reakcji ze strony personelu szpitala. Do zdarzenia doszło 19 marca w Dąbrowie Górniczej. Autor pod filmem opisuje całe zdarzenie:

– Młoda kobieta zwija się z bólu, a lekarz nie reaguje, po upływie kilkudziesięciu minut pozostali pacjenci zaczynają reagować, w tym momencie kobieta mdleje. W komentarzach pod filmem, który został usunięty z Facebooka okazuje się, że takie zjawiska są na porządku dziennym – relacjonuje pan Michał.

Do całej sytuacji doszło w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu w Dąbrowie Górniczej. Do całej sprawy odniósł się prezydent miasta.

Szanowni Państwo,

Szokujący filmik nagrany wczoraj wieczorem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dąbrowskiego szpitala ukazał sytuację, która w mojej ocenie nigdy nie powinna mieć miejsca i nie znajduję dla niej żadnego usprawiedliwienia. W związku z powyższym zwróciłem się dzisiaj rano do dyrektora szpitala o pilne wyjaśnienie tej sytuacji.

Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach. Mówiłem o tym podczas kampanii wyborczej i z pełną odpowiedzialnością powtórzyłem to wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami, podczas którego zaprezentowaliśmy raport z audytu przeprowadzonego w szpitalu.

Potwierdza również to, o czym mówiło się od wielu lat – zmiany wymaga przede wszystkim sposób zarządzania. Szczególne działania niezbędne są też we wspomnianym już Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dlatego podjąłem decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora dąbrowskiego szpitala i przedłożyłem Radzie Miejskiej związany z tą decyzją projekt uchwały dotyczący powołania komisji konkursowej. Liczę na to, że podczas dzisiejszej sesji rady, radni go poprą.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kierowanie szpitalem zdecydowałem się powierzyć Iwonie Łobejko, wieloletniej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. To właśnie dyrektor Łobejko zastąpi w przyszłym tygodniu Zbigniewa Podrazę, który na stanowisko dyrektora szpitala wrócił w listopadzie zeszłego roku i z końcem przyszłego tygodnia przechodzi na emeryturę.

Rozwiązanie problemów nawarstwiających się przez poprzednie lata nie jest możliwe z dnia na dzień. Model zarządzania szpitalem reprezentowany przez dyrektora Zbigniewa Grzywnowicza jest dla mnie nieakceptowalny i jego zmiana jest punktem wyjścia. Mam świadomość, że to dopiero początek drogi, ale jestem zdeterminowany podjąć to wyzwanie. Jestem też przekonany, że kolejne miesiące przyniosą oczekiwane przez nas wszystkich efekty.

To kolejna niepokojąca sytuacja w ciągu ostatni dni. Przypomnijmy, wczoraj opisywaliśmy historię 39-latka, który zmarł po tym, jak 9 godzin oczekiwał na pomoc w izbie przyjęć szpitala w Sosnowcu.
Spędził 9 godzin na izbie przyjęć. Mijali go lekarze, a on konał
Jakiś czas temu sami też interweniowaliśmy w sprawie 94-latka, który na izbie przyjęć szpitala przy ul. Jaczewskiego oczekiwał 8 godzin na badanie po urazie głowy.
Walczył o Polskę z narażeniem życia, wielokrotnie podkreślano jego zasługi. W szpitalu czekał 8 godzin na badanie

(fot. wideo YouTube Michał Kowal)

45 komentarzy

 1. PACJENT W SOSNOWCU UMARŁ, BO LEKCEWAŻYŁ OBJAWY CHOROBY…bo przecież na nogę się nie umiera…znałam parę takich osób…dlatego ja już jestem po trzech operacjach…a moi niektórzy znajomi uważają, ze mam ŚMIESZNĄ CHOROBĘ…

  a ta pani zamiast ciągać dziecko na SOR w środku nocy niech kupi czopki przeciwgorączkowe i da dziecku jak ma gorączkę a nie naraża dziecka !!!!

  jakby nie było ty 90% cwaniaków co chcą uniknąć kolejki w przychodni…to by nikt nie umarł na SORZE…

  ludzie…czy naprawdę nie wiecie dlaczego lekarze strajkowali??? właśnie żeby nie było tak jak teraz….żeby jeden stażysta nie był na oddziale i nie musiał przyjąć 80 osób…

 2. lekarz składa przysiege , jezeli ja złamał to powinien zostac pozbawiony mozliwosci wykonywania zawodu oraz prowadzenia działalnosci o podobnym profilu przynajmniej na 5 lat widocznie za duzo zarabiaja skoro nie udzielaja pomocy

 3. 90% takich bóli i omdleń u młodych kobiet to niestety histeria, reakcja tłumku pacjentów też nie pomaga w uspokojeniu pacjentki -smutne ale prawdziwe. Ciekawe czy ktoś napisze co pani było -pewnie nie , bo nic jej nie było ,a to żaden news (

 4. Megilub czy wiesz może jakie są pierwsze objawy sepsy ? Nie ? To poczytaj .Wsadź sobie ten czopek w … ucho to może rozumu nabierzesz, potem można sobie tylko w brodę pluć że jednak nie poszło się do lekarza tylko czopkami leczyło. Mamy wracać do znachorstwa ? Wyjściem są tzw. punkty pomocy gdzie dyżuruje lekarz i robi wstępne badanie, gdy jest coś cięższego kieruje na SOR a gdy pierdoła to receptę w garść i kontrola u rodzinnego .

 5. nie to żebym uważał to za normalne ale żyjemy w kraju w którym połowa społeczeństwa biega po lekarzach z katarem a przeziębienie uważa za obłożną chorobę. Czemu wiec się dziwić ze lekarze i pielęgniarki podchodzą tłumu katarowiczów jak podchodzą. Poza tym niech ktoś wskaże kraj w którym publiczna służba zdrowia działa dobrze sprawnie. Zmienić trzeba system a nie kilka pielęgniarek, bo i tak za parę dni/tygodni sytuacja się powtórzy w innym miejscu.

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas