690 680 960

Miód, pszczoły i degustacje. Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu za nami (zdjęcia)

Dobiegło końca Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. W niedzielę na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbyło się jedyne w swoim rodzaju radosne, a przede wszystkim słodkie święto pszczelarzy z całego województwa lubelskiego.

W niedzielę na Rynku Starego Miasta w Lublinie spotkali się pszczelarze z całego regionu, na kolejnej edycji Wojewódzkiego Święta Miodu. Na stoiskach ustawionych wokół Trybunału Koronnego można było zaopatrzyć się w różnego rodzaju miody i produkty stworzone na jego bazie, jak również kosmetyki i trunki.

Niektórzy wystawcy zapewnili degustację swoich produktów na miejscu. Można było spróbować, jak smakuje miód faceliowy, czy spadź iglasta. Do kupienia były również plastry miodu prosto z ula oraz świece wykonane z wosku pszczelego. Co więcej, wystawcy chętnie dzielili się wiedzą na temat zalet zdrowotnych propolisu i pierzgi. W specjalnych zaś gablotach znajdowały się pszczoły i każdy mógł podejrzeć, jak wygląda ich życie w ulu.

W programie były również występy zespołów i orkiestr na scenie ustawionej na Rynku Starego Miasta. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 19.

(fot. lublin112.pl)

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas