Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada konsekwencje wobec nauczycieli namawiających uczniów do protestów

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że zajmie się sprawą nauczycieli, którzy namawiali uczniów do wzięcia udziału w ostatnich protestach. MEN przekazało, że nie ma zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało w poniedziałek, że będą konsekwencje dla nauczycieli biorących udział w protestach kobiet oraz namawiających uczniów do udziału w ostatnich manifestacjach.

– Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje. Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem – poinformowało MEN.

Ministerstwo zasygnalizowało, że nie ma zgody na zachęcanie młodych ludzi do wulgarnych zachowań podczas protestów.

– Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób – czytamy w komunikacie MEN.

Na razie nie wiadomo jakiego rodzaju mogą to być konsekwencje.

(fot. lublin112.pl)

63 komentarze

 1. No ale czy nauczycielami są 24/7 czy też po pracy mogą mieć własne zdanie? Pracuję w katolickiej szkole ale to tylko praca. A po pracy chodzę na protesty bo to (jak narazie) wolny kraj i każdy może wyrażać swoje zdanie. Co najwidoczniej bardzo boli pana Czarnka, który zachowuje się jak dawni wieśniacy kiedy ich panowie łaskawie podarowali im wolność a oni z góry patrzą na resztę takich samych jak on, chłopów pańszczyźnianych.

  • To od wieków nie jest wolny kraj.

  • Przecież o to chodzi, by wszystkich trzymać za twarz.
   Oni tego młodego pokolenia na ulicach boją się bardziej niż starszych. Historię trochę znają i wiedzą, że młodzież zazwyczaj nie uginała się przed satrapami i doprowadzona do wściekłości, równo mieszała.
   Ruszyła się ona wreszcie dopiero, gdy stare dziadygi zaczęły im nagle paragrafami zaglądać „w majty”. Trochę późno ta pobudka. Ci tetrycy mogą narobić nieszczęścia. Kolejny, pamiętny grudzień nikomu nie jest potrzebny.

  • Czarnek ma wizję państwa wyznaniowego. Z jednej strony ubolewa odnośnie uniemożliwienia nauki z powodu ogłoszenia godzin rektorskich, ale gdy świeccy czy innowyznaniowi uczniowie nie mogą uczestniczyć w lekcjach bo np. rekolekcje, to już jest ok. Czarnkowi marzy się ciemnogród. Aż dziw bierze, że córka na studiach a nie dzieci rodzi, przecież do tego jest powołana …

 2. Nauczyciele tylko głeboko wierzacy katolicy i z referencjami od księdza biskupa ,reszta do zwolnienia

 3. PISuary w kosmos , ciekawe kto im jeszcze podpadnie niewiele grup społecznych pozostało duża część Polski na protestach duża w domu popiera protesty dużo niezdecydowanych to gdzie te PISuary skryli się w w swoich norkach ? Polskę czekają kolejne protesty kolejnych niezadowolonych , a zakazy to razem z Łukaszenką może karzełek wprowadzać , ale Polska się nie da . i nie jestem za PO jakby zaraz wyjce odpisali

 4. Powinna zostac tylko religia ,rachunki i wychowanie historyczno patriotyczne.

  • …oraz „wuef”, na którym podczas sztafety z krzyżem, przekazywano by wiedzę z trzech pozostałych przedmiotów.

 5. już powszechnie wiadomo że program 500+ będzie okrojony i w formie bonu elektronicznego
  nie będzie kasiorka mogła być przepita, przepalona
  Nie będzie można nią opłacić kredytu hipotecznego
  Dostanie mamusia bloczki do Biedronki na wyżerkę
  Koniec programów typu 500 plus? Bony zamiast pieniędzy? Minister zapowiada poważne zmiany To nie żart!
  Od 2020 koniec z programami typu 500 plus – rząd nie da ludziom nowych pieniędzy do ręki. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała koniec programów z serii 500+ i innych dopłat bezpośrednich. Nastąpią istotne zmiany.

 6. Jak będzie strajk przeciw nauczycielom to idę pierwszy. Dość już przywilejów rodem z PRL jakich nie mają i nie mieli inne grupy zawodowe.

  • „Grupy zawodowe nie mieli”… i nie dostrzegasz ironii w tym, że to właśnie Ty chcesz protestować przeciwko nauczycielom? 🙂

 7. Dobrze, już dawno tych nierobów powinni karać. Nauczyciel, to zawód gdzie się ma najdłuższe wakacje i regularną państwową pensję. Chciało się drzeć japy na ulicy to i trzeba ponieść tego konsekwencje.

 8. Od 1-8 listopada RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA.

Z kraju