Minister zdrowia: „Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!”

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w niedzielę na Twitterze, że czekają na trudne tygodnie w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Jak wynika z danych, obecnie średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. zachorowań.

W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski zamieścił wpis, w którym zaapelował o to, aby w ciągu najbliższych tygodni pilnować się, ponieważ czeka nas trudny czas. Ma to związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

– W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok 25% (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się! – napisał Adam Niedzielski.

Wykres dynamiki zakażeń pokazuje jasno, że w ostatnich dniach wzrosła dzienna liczba osób zakażonych, co więcej maleje liczba dostępnych respiratorów. Tylko w ciągu ostatniej doby zajętych było 2077 tych urządzeń w skali kraju.

Jeżeli chodzi o woj. lubelskie liczba zajętych łóżek dla pacjentów COVID-19 wynosi 1059 z 1687 dostępnych, zaś respiratorów 112 z 200. Obecnie w szpitalu tymczasowym w Lublinie przebywa 42 pacjentów. Przykładowo w szpitalu II-go poziomu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach ze 105 łóżek covidowych 5 zostało wolnych, są natomiast powiaty, gdzie tych miejsc już nie ma.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w kraju 17 259 nowych zakażeń koronawirusem, a 110 chorych zmarło. Od 4 marca 2020 r. potwierdzono zakażenie u 1 906 632 osób, z których 47 178 zmarło.

(fot. MZ)

Zobacz również

42 komentarze

  1. Pilnujmy kieszeni przed przed trójpodziałem władzy

  2. Wszystko pozamykać i zwiększyć kary za brak masek

  3. PO dno na trzecim miejscu hahaha.

  4. Wszystko zaplanowane! Maseczki +szczepienia = wzrost infekcji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!