Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Mikołajki z Sercem” w lubelskim Ratuszu z gościem specjalnym Kasią Bujakiewicz

„Mikołajki z Sercem” to wspólne kolędowanie i robienie „Łańcucha Wielkich Serc”. W wydarzeniu, które odbędzie się 6 grudnia w Ratuszu, wezmą udział podopieczni Fundacji „z Sercem” oraz mieszkające w naszym mieście rodziny ukraińskie. Gościem specjalnym będzie aktorka – Kasia Bujakiewicz.

– Spotkamy się w Ratuszu, aby poznawać nawzajem swoje zwyczaje i tradycje oraz wspólnie cieszyć się atmosferą zbliżających się Świąt. Wyrazimy w ten sposób wsparcie i solidarność z mieszkańcami naszego miasta pochodzącymi z ogarniętej wojną Ukrainy, dla których dziś najważniejszym marzeniem jest pokój w ich ojczyźnie i na świecie – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W „Mikołajkach z Sercem” będzie uczestniczyć około 40 dzieci – podopiecznych Fundacji „z Sercem” oraz dzieci z Ukrainy. Najmłodsi śpiewając ukraińskie piosenki mikołajkowe i kolędując, wspólnie wykonają „Łańcuch Wielkich Serc” – ozdobę choinkową w kolorach flag polskiej i ukraińskiej.

Na spotkaniu zjawi się także Mikołaj, który rozda prezenty i zrobi z uczestnikami pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie spotkania, dzieci wezmą udział w odpaleniu światełek na choince przed Ratuszem.

Organizatorem spotkania jest Fundacja „z Sercem” we współpracy z Miastem Lublin. Wydarzenie odbędzie się jutro (wtorek, 6 grudnia) o godz. 13.00 w Ratuszu, w sali obrad Rady Miasta Lublin.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo