Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mikołajki z Sercem w lubelskim Ratuszu. Dzieci z Ukrainy otrzymały prezenty od Mikołaja (zdjęcia)

Tradycyjnie już, jak co roku 6 grudnia, w lubelskim Ratuszu zorganizowano Mikołajki z Sercem. Tym razem w imprezie mikołajkowej uczestniczyły również dzieci z Ukrainy.

We wtorek, podobnie jak w poprzednich latach, w lubelskim Ratuszu odbyły się Mikołajki z Sercem. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „z Sercem”, dzięki uprzejmości i współpracy prezydenta oraz zastępców prezydenta Miasta Lublin. W tym roku, oprócz podopiecznych Fundacji, wzięły w nim udział dzieci z Ukrainy.

Akcja rozpoczęła się od wspólnego kolędowania, następnie uczestnicy wykonali „Łańcuch Wielkich Serc”, w kolorach flag polskiej i ukraińskiej, który później zawieszono na choince. Jak podkreślali organizatorzy, tym małym gestem chcieli podkreślić wsparcie i troskę o losy niewinnych dzieci i ich rodzin zmuszonych do opuszczenia swojej ojczyzny. Oczywiście każde dziecko dostało też prezent od Mikołaja.

– Zorganizowanie prezentów dla dzieci z Ukrainy było dla nas wyzwaniem, ponieważ w listach do Mikołaja nie prosiły o zabawki tylko o pokój w Ukrainie i na świecie. Dzieci z Ukrainy zaśpiewały kilka mikołajkowych piosenek, a potem odbyło się wspólne kolędowanie – mówi Sylwia Ostrowska, Prezes Fundacji „z Sercem”.

Fundacja od 2014 roku niesie pomoc dzieciom i młodzieży uzdolnionym, pochodzącym z ubogich rodzin. Dzięki wsparciu, jej podopieczni mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, sportowe i inne. Na co dzień otrzymują również żywność, ubrania, leki czy też artykuły szkolne. Pomoc polega również na rozwiązywaniu codziennych problemów podopiecznych.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. cebulak to stan umysłu

  Łysy robił za Mikołaja czy dziadka Mroza?

 2. Do 10 parę dni ,więc kupiłam 30 dkg pasztetowaj do chleba , a siostra która stała wcześniej prawie 2 kg halibuta po 95 zł kilogram. Aż się płakać chce. No ale cóż oni mają wojnę.

 3. Jeżeli ktoś jest na tyle głupi żeby nie rozumieć jak straszna jest wojna dla tych rodzin z dziećmi – to nawet nie współczuję mu głupoty i braku wyobraźni. Ale na pisiorskie trolle i ich komentarze niestety zawsze można liczyć. Smutne to.

  • Komu to tłumaczysz? Pisowskim deb**om? Może oni wolą sami z pepeszami na ruskich ruszyć? Bo ich wódz, to ruski agent od bardzo wielu lat.

  • Zmienili by zdanie natychmiast na temat wojny i uchodźców, jakby ruskich z kałachem przed swoim domem zobaczyli. Głupi naród bez wyobraźni.

 4. black_and_yellow

  Założyłem sobie internet i telewizję pakiet podstawowy w domu i mam jakieś 20 kanałów, z czego 2 to wukraińskie z serialami. Jakże super mieć takie programy i pewnie mam się cieszyć czy co powiedzcie bracia ????

 5. To ja też tak chcę. 12 tysięcy na miesiąc i zero rozchodów. I oczywiście nic nie robiąc.12 tysięcy to jest łączna suma na łeb .

 6. Przenoszą całe zakłady produkcyjne do nas ,budynku ,prąd j wszystko za friko!!!! A my płacimy bo prąd drogi. Człowiek koniec z końcem nie może związać a te żyją w luksusach ! Zakupy z górnej półki ,kosmetyczka, fryzjer obowiązkowo co tydzień i jeszcze drwią że nasze kobiety są zaniedbane.

  • I pyk ruble wpadły. Żal. A na koniec powiedziałeś o wszystkim dzielnicowemu a on pozamykał wszystkich Polaków? Radzieckie szambo codzień tu wybija.

   • Fuj,żal to ciebie . Bande owcu beż honoru. To ty Ti jesteś na etacie o każdej porze i pod każdym artykułem.

    • Wiesz, że za takie wyzywanie mnie grozi ci odpowiedzialność karna?
     Kodeks karny (Dz.U.2022.1138 t.j.) Art. 216. § 2.
     Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
     podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

     Jeśli nie przeprosisz.

    • Niedopuszczalne jest umieszczanie w komentarzach treści:
     – obrażających inne osoby, które wyraziły opinię,
     – sprzecznych z prawem,
     – obscenicznych,
     – uznanych powszechnie za naganne moralnie lub naruszające zasady Netykiety,
     – wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej,
     – obraźliwych,
     – pogardliwych,
     – zawierających nieuzasadnione pomówienia i oskarżenia,

   • Ukrobot jak zwykle jak zdarta płyta a tobie w czym płacą w dodatkach socjalnych ??

  • Mikołajki z Sercem w lubelskim Ratuszu. Dzieci z Ukrainy otrzymały prezenty od Mikołaja.

   O tym jest artykuł. A ty do czego się odnosisz? Do nieprawy?

 7. Co za hejt Pełowców .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo