Mieszkańcy Lublina tłumnie ruszyli na cmentarze. Przy większości nekropolii tworzą się korki (zdjęcia)

Problemy z przejazdem obecnie występują przy wszystkich lubelskich nekropoliach. Mieszkańcy starają się zdążyć dotrzeć na groby swoich bliskich, zanim cmentarze zostaną zamknięte.

Po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji na temat zamknięcia cmentarzy w okresie dnia Wszystkich Świętych, mieszkańcy Lublina tłumnie ruszyli na groby swoich bliskich. W rejonie największej lubelskiej nekropolii, czyli cmentarza na Majdanku, od razu zaczęły tworzyć się korki.

Na miejscu nad sytuacją starają się zapanować strażnicy miejscy. Pilnują, aby kierowcy przestrzegali nowej organizacji ruchu, dzięki czemu przynajmniej korek na Drodze Męczenników Majdanka udało im się rozładować. Jednak ul. Cmentarna a także tymczasowy wyjazd z cmentarza jest kompletnie zakorkowany. Pełne są też przycmentarne parkingi. Kierowcy zostawiają pojazdy na terenie Muzeum na Majdanku a także w rejonie ul. Dekutowskiego. Na miejscu pojawili się też funkcjonariusze drogówki.

– Dzisiejszego wieczoru policjanci zauważają wzmożony ruch w okolicach największych lubelskich nekropolii. Przy cmentarzach zaczynają tworzyć się korki. Już teraz część ulic jest trudno przejezdna. Wiele osób w pośpiechu stara się wykorzystać możliwość odwiedzenia grobów bliskich – wyjaśnia kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci zaapelowali też do mieszkańców aby unikali dużych skupisk ludzi oraz o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie i wybranie się na groby bliskich, po okresie obowiązywania zakazu. Podobna sytuacja jest przy wielu innych cmentarzach zarówno w Lublinie jak i w regionie. Problemy z przejazdem obecnie występują przy wszystkich lubelskich nekropoliach.

(fot. lublin112, nadesłane – Sebastian )

Zobacz również

64 komentarze

 1. Zupełnie jak do sklepu po ostatni papier toaletowy i jakoś o manifestacji dziś cicho, a przepraszam to właśnie ci manifestujący pojechali na cmentarz to dlatego.

 2. Tradycja jest mniej ważna niż życie? Przeciez i jedno, i drugie władza traktuje instrumentalnie. Jutro Mateusz M. odwróci kota ogonem i powie co innego, byle im się to opłacało.

 3. jednak pinokio to geniusz… robienia bałaganu. Można było powiedzieć to w poniedziałek , ale po co.

  • powiedzieli dziś abyś nie włóczył się po Polsce. Bo wielu Polaków mieszka gdzie indziej niż pochowani są rodzice, dziadkowie. A wirusowi bez różnicy – środa czy niedziela.

 4. Lewackie kłamstwo właśnie wróciliśmy z cmentarza na starej Kalinie jest spokojnie i nie ma tłumów i można znaleźć miejsce parkingowe

 5. Katolickie prawaki doprowadzą do wzrostu zakażeń. Ucierpią tylko ateiści co ich to nie interesuje. Dramat.

 6. brak słów…..
  później płacz że brak miejsc w szpitalach

 7. jeśli taki 2 dniowy handlarz, kupuje chiński znicz gdzieś w nadarzynie za 25 tysi, a potem wciska go frajerom za 125 tysi i nigdzie tego nie ewidencjonuje, no bo w kajet to można wpisać, że się pchnęło 100 szt bo tylko tyle się miało, wiadomo, że chinol też niechętnie daje paragon, a jak handlarz niechętnie go chce, a chinol niechętnie go daje to deal rozumie się sam przez się! nooo to 8 tysi na miesiąc i nikt cie ze skarbówki nie niepokoi. Fajen, jest o co lamentować byzmesmeni.

 8. Teraz czas na zamknięcie kościołów bo przecież tam też ludzię się gromadzą… szczególnie w niedziele

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia