690 680 960

Trzy miesiące spędzi w areszcie za nielegalne składowanie odpadów

W czwartek przed oblicze prokuratora trafił 43-letni mężczyzna. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna został zatrzymany w toku śledztwa prowadzonego w I Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Lublinie przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń śledczych nielegalna działalność prowadzona była na terenie dwóch miejscowości w gminie Lubartów. Jak informuje prokuratura, podejrzany wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągania stałych korzyści majątkowych nielegalnie składował odpady w wyrobiskach po piachu. W wyniku prowadzania tej dzielności doszło do powstania zagrożenia dla zdrowia ludzi, istotnego obniżenia, jakości powierzchni ziemi i wód podziemnych oraz zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Materiał dowodowy i zeznania świadków oraz opinia instytucji specjalistycznej Instytut Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach wskazuje na ujawnienie w miejscu składowania na obecność odpadów komunalnych i przemysłowych, zawierających trucizny letalne i związki rakotwórcze.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2018-09-14 18:25:03
(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. W jakiej to jest lokalizacji że niczego nie zauważyłem?

  2. wreszcie jakieś konkretne działania dla tych przestępców

  3. Jednych łapią a drudzy pod przykrywką bazy samochodowej do wywozu śmieci prowadzą sortownie i składują wszelkie odpady i nie tylko. Przykład jest w Jackowie gmina Mełgiew. Dziwię się tylko mieszkańcom dla czego nie reagują

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!