Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto cofnęło zgodę na festyn na górkach czechowskich, wydał ją developer. Impreza się odbędzie

Nie na placu zabaw, lecz na ścieżce. Nie za zgodą miasta, lecz spółki TBV. Organizator niedzielnego festynu na górkach czechowskich zapewnia, że mieszkańcy chcą wydarzenia i odbędzie się ono zgodnie z planem.

W piątek Lubelska Liga Gier Miejskich poinformowała, że uzyskała zgodę na organizację festynu, jaki został zaplanowany w niedzielę na górkach czechowskich. Impreza odbędzie się na ścieżce, jaka została zbudowana w ubiegłym roku przez spółkę TBV Investment i połączyła ul. Poligonowej z Koncertową. To właśnie TBV zgodziło się dzisiaj na zajęcie ścieżki celem zorganizowania wydarzenia.

Jak już informowaliśmy, wcześniej Urząd Miasta cofnął zgodę na organizację imprezy na placu zabaw. Jako powód wskazano na prowadzone w pobliżu prace IPN-u, których celem jest poszukiwanie szczątków ofiar masowych egzekucji z czasów II wojny światowej. Niedawno natrafiono tam na kości należące do dwóch osób.

Organizator decyzję urzędników określił jako niezrozumiałą. Podkreślił, że została ona podjęta kilka dni przed imprezą, więc zbyt późno na możliwość przygotowania jakiekolwiek zmian. Poinformował również, że z szacunku do rodzin i dzieci, które chcą tego dnia celebrować swoje święto, Lubelska Liga Gier Miejskich nie zamierza odbierać im możliwości wspólnego spędzenia czasu. Dlatego też wydarzenie odbędzie się we wcześniej zaplanowanym miejscu i czasie.

Przypomnijmy, w trakcie imprezy mają być dostępne dmuchane zjeżdżalnie i arena walk, będą warsztaty kulturalne i ekologiczne, konkurencje sportowe czy też stoiska tematyczne. W strefie animacji najmłodsi mają szansę zaplecenia kolorowych warkoczyków, pomalowania twarzy, wykonania sobie brokatowych tatuaży, oraz otrzymać modelowane balony. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i darmowego popcornu.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

 1. Mafia deweloperska rządzi

 2. patodeveloperka

 3. przecież wiadomo, że w Lublinie deweloper jest organem nadrzędnym nad ratuszem.

 4. Nierząd miasta „cofnął pozwolenie” bo wiedzieli, że i tak deweloper zezwoli. „Gest”pod publikę.

 5. To w Lublinie deweloper zajmuje się wydawaniem pozwoleń? Żeby wyrobić dowód osobisty, też musicie udać się do siedziby spółki TBV?

  • Tak ci co nakradli w latach dziewiędziesiątych i różne mafie pieniądze inwestują w deweloperke ale nasza milicja jest za tępa żeby sprawdzić skąd mieli pierwsze miliony na inwestycje.

 6. Co to za cofanie zezwoleń w ostatniej chwili?
  Jak chcą cofnąć to niech zapłacą z miejskiej kieszeni wszystkim zabookowanym firmom.
  Na przyszłość się nauczą rezerwować ekshumacje w innym terminie niż pikniki.

Z kraju