Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w przechodzącą na drugą stronę jezdni 86-latkę. Kierowcy seata zatrzymano prawo jazdy (foto)

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca seata wjeżdżając na przejście dla pieszych nie zauważył znajdującej się na pasach starszej kobiety. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń ciała.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 12 na ulicy 11 Listopada w Chełmie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu kobiety przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Seat Leon 38-latek wjechał w poruszającą się po przejściu dla pieszych, na drugą stronę jezdni, kobietę. W wyniku tego 86-latka doznała obrażeń ciała i przetransportowano ją do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowych policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Obecnie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(fot. policja)

13 komentarzy

 1. X-X-X-X-X--X-X-X

  Jak zwykle nagłe wtargnięcie. Pewnie wbiegła. Smartfon w ręce, słuchawki na uszach i kaptur na głowie.
  Staruszki już tak mają…

 2. Może samochodom dać pierwszeństwo na chodnikach? Skoro piesi mają na ulicach…

  • Piesi mają pierwszeństwo na ulicach?

  • Ulica składa się z jezdni oraz chodnika. Tym pierwszym poruszają się pojazdy (np. rowery, motorowery, motocykle) a tym drugim piesi. Wg teorii i przepisów. Bo np. w Lublinie, to rowerzysta ma pierwszeństwo na chodniku przed pieszym.

  • A może, zamiast odkrywać koło na nowo, zrobić tak jak w innych krajach?

  • Najważniejsze

   Pieszy nie ma pierwszeństwa na ulicy, pieszy ma pierwszeństwo w pewnym szczególnym miejscu tej ulicy znanym jako „przejscie dla pieszych”.

 3. Jak ci to tak uwiera, to możesz zostać pieszym i bedziesz miał pierwszeństwo. Co ty na to? Bierzesz?

 4. A czemu kierowca nie powołał się na linię orzeczniczą i nie podał przykładu niejakiego Najsztuba?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo