Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miała aż 3,5 promila, wjechała w kobietę z dzieckiem. Prokurator wnioskował o wyrok za zabójstwo, sąd się nie zgodził

Po imprezie wsiadła za kierownicę, gdyż jak twierdziła, nie bolała ją głowa, a także nie wymiotowała. Po drodze spowodowała kilka kolizji oraz wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Przed Sądem Okręgowym w Zamościu zakończył się proces Anny K., która jadąc po pijanemu potrąciła matkę z dzieckiem. Chodzi o tragiczny w skutkach wypadek, jaki miał miejsce 28 maja ub. r. w Krasnymstawie. W sobotnie przedpołudnie kierująca toyotą kobieta na ulicy Królowej Sońki wjechała w zaparkowane dwa auta: audi i mitsubishi. Widząc co się stało, zaczęła odjeżdżać. Po kilku minutach, na zlokalizowanej w pobliżu ul. Kościuszki, doprowadziła do kolejnej kolizji. Tu również nie zamierzała pozostać na miejscu.

W trakcie ucieczki staranowała jadącą rowerem kobietę, która w zamontowanym na bagażniku foteliku przewoziła małe dziecko. Ranna 45-latka i jej 3-letni syn w ciężkim stanie trafili do szpitala. Pomimo starań lekarzy, życia kobiety nie udało się uratować. Zmarła ona dwa dni później. Osierociła czworo dzieci w wieku do 4 do 23 lat. Na szczęście chłopiec po długim leczeniu wrócił do zdrowia.

Po potrąceniu, dzięki reakcji świadków, kierująca toyotą została zatrzymana. Była od niej wyczuwalna była silna woń alkoholu, jednak nie zgodziła się na badanie alkomatem. Kiedy po pewnym czasie w końcu się na to zdecydowała, urządzenie pokazało 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Analiza próbek krwi wykazała, że w momencie wypadku 45-latka miała aż 3,5 promila.

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie postanowiła przedstawić Annie K. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Do tego dochodzi usiłowanie zabójstwa syna ofiary, który w zdarzeniu odniósł obrażenia ciała oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza policji. Jak nam wówczas przekazano, okoliczności mających wpływ na tę decyzję było kilka. Jedna z nich to fakt, iż sprawczyni wypadku miała możliwość uniknięcia zdarzenia. Jednak nie zrobiła nic w tym kierunku.

Kobieta zeznała, iż przebywała u znajomej w Świdniku, gdzie wspólnie przez kilka godzin spożywały alkohol. Impreza trwała od godziny 15 do 1 w nocy. Następnie położyła się spać. Następnego dnia zdecydowała się wracać do domu. Jak stwierdziła, wsiadła za kierownicę, gdyż nie bolała ją głowa, a także nie wymiotowała. Miała się czuć na tyle dobrze, że udała się jeszcze na targ na zakupy. Dodała, że przed laty nadużywała alkoholu, przez co trafiła na leczenie odwykowe, a także psychologiczne do grupy Anonimowych Alkoholików. Upijała się, a potem ciężko chorowała i „lądowała na kroplówkach”.

Sąd nie miał wątpliwości, co do winy Anny K. Odrzucił jednak oskarżenie prokuratury o zabójstwo i zmienił kwalifikację czynu na spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wymierzył kobiecie łączną karę 8 lat pozbawienia wolności, jak też zakazał jej prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do końca życia. Wyrok nie jest prawomocny.

Miała aż 3,5 promila, wjechała w kobietę z dzieckiem. Prokurator wnioskował o wyrok za zabójstwo, sąd się nie zgodził

fot. Policja Krasnystaw

 

Miała aż 3,5 promila, wjechała w kobietę z dzieckiem. Prokurator wnioskował o wyrok za zabójstwo, sąd się nie zgodził

fot. Policja Krasnystaw

26 komentarzy

 1. Musi mieć dobre plecy skoro sąd taki łaskawy…

 2. Co to za wyrok, pijaczka rozbija auta i nie reaguje by następnie zabic czlowieka. Wstyd dla sądu za tak karygodnie lagodny wyrok!!

 3. 8 lat ? 8 lat? to jest skandal. Za to powinno być dożywocie. To nie był wypdek tylko pospolite morderstwo. Ta p****a jeszcze tego chłopczyka szarpała. Na oczach dziecka zabiła mu kochaną mamusię i dostała tylko 8 lat?
  Kogo ona ma w rodzinie, jakie ma znajomości taka menelica??????
  Kolejny układ???
  Wolne sądy? Macie platformiaki i ubeki swoje wolne sądy, a tfu…

 4. Kolejna moczymorda prawie bezkarna

 5. Sądy w Polsce to pomyłka

 6. Oby ten sędzia trafił na taką samą panią kiedyś w życiu. Amen

 7. Reforma sądownictwa jak najszybciej.

 8. Powskie sądy

 9. Szmacie dać dożywocie !!! Innego wyroku nie widzę…kropka.

 10. Polsza to jednak dziki kraj, chlała całą noc, gdy wsiadało to, to do samochodu miało to coś 3,5 promila we krwi, spowodowała kilka kolizji a na sam koniec zabiła matkę czworga dzieci, dziecko które wiozła cudem przeżyło, a sąd wydał wyrok 8 lat pozbawienia wolności, to nie jest kara to sanatorium, taka bestia się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo