Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miał szybko zarobić, trzeba było tylko odebrać paczkę z Syrii. Stracił sporo oszczędności

Pomysłowość oszustów nie zna granic, tak jak i nie zna granic łatwowierność tych, którzy dają się oszukać. Mieszkaniec gminy Adamów stracił oszczędności, bo myślał, że jak odbierze paczkę z Syrii zrobi 150 tys. złotych.

Zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszkańca gminy Adamów. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych natrafił na ogłoszenie dotyczące szybkiego zarobku dużych pieniędzy.

Na początku wystarczyło podać swoje dane, na które miała być doręczona paczka z Syrii. Mężczyzna kliknął w link do strony, na której trzeba było wpisać imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Następnie 38-latek otrzymał wiadomość, że paczka została wysłana, a za jej odbiór otrzyma on… 150 tysięcy złotych.

Po kilku dniach mężczyzna dostał wiadomość, że paczka jest już w urzędzie celnym i trzeba opłacić cło w wysokości 16 tysięcy złotych na wskazany rachunek. 38-latek licząc na duży zysk, ze swojego konta przelał wskazaną kwotę.

Po kilku dniach otrzymał kolejną wiadomość o konieczności dopłaty 24 tysięcy złotych. Mężczyzna znów dokonał przelewu. Ostatnią wiadomością była informacja o dostarczeniu paczki po zaksięgowaniu wpłaty. Kiedy zaniepokojony brakiem przesyłki 38-latek zalogował się na komunikator, okazało się, że cała korespondencja została usunięta. Wtedy zrozumiał, że padł ofiarą oszusta. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

40 komentarzy

 1. To pewnie rodzina tej pani co to ją Will Smith przez internet oszukał na 45 koła

 2. Głupich nie sieją….

 3. Pewnie jak to czyta to myśli jakim trzeba być tłumokiem 😛

 4. I pomyśleć że ktoś tak skrajnie głupi ma jeszcze prawa wyborcze, tzn decyduje o zyciu innych obywateli w kraju. Ot cała kwintesencja demokracji, wystarczy odp zmanipulować takiego barana i do koryta dopuści byle kogo.

 5. czapki z głów…..szacun….za myślenie i ogarnianie świata i panującej rzeczywistosci….ale… ale zastanawia mnie skąd on miał 40 koła ( przy tym myśleniu) na wkład w ten biznes..haha ..złoty strzał

  • W przeciwieństwie do Ciebie ludzie mają oszczędności a nie żyja od 1 do 1 z socjala.

   • ty socjal ty trochę tępawy jesteś …bo przekąsu nie załapałeś….haha i wierz mi… mam 50 dych na karku i socjal mi się nie należy…a szkoda ….

 6. taki do końca głupi to on nie był skoro uzbierał w gotowce te 45 koła ….tłumoki i bez muzgi raczej nie potrafią niczego odłozyć bo zyja z dnia na dzień od wyplaty do wyplaty

 7. Raczej pazerny ,a to czasem odbiera rozum

 8. Co za cymbał aż nie dowierzam

Z kraju

Sport