690 680 960

Trwa obława na agresywne byki. Zwierzęta biegają na pograniczu naszego regionu

Zwierzęta staranowały bramę gospodarstwa i rozbiegły się w różne strony. Uciekło 10 byków, dwa z nich udało się już właścicielowi złapać. Trwa poszukiwanie kolejnych.

Od rana na pograniczu powiatów bialskiego i łosickiego trwają poszukiwania byków, które uciekły z jednego z gospodarstw. Zwierzęta są mięsnej rasy limousine, każde z nich waży około 600-700 kg. Co ważne, byki są agresywne i mogą stanowić zagrożenie dla ludzi.

Zwierzęta staranowały bramę gospodarstwa w miejscowości Nowa Kornica i rozbiegły się w różne strony. Uciekło 10 byków, dwa z nich udało się już właścicielowi złapać. Po godzinie 9 jeden z byków był widziany, jak biegł w kierunku Leśnej Podlaskiej.

O wszystkim zaalarmowana została też policja. Wydany został komunikat z ostrzeżeniem dla mieszkańców. Funkcjonariusze apelują, aby samemu nie podejmować próby łapania tych zwierząt. Również kierowcy przemieszczający się po okolicznych drogach powinni zachować szczególną ostrożność.

W akcji łapania byków uczestniczy właściciel, a także okoliczni rolnicy. Pomaga im również lekarz weterynarii. Działania mają być prowadzone aż do skutku, czyli do czasu, aż wszystkie zwierzęta zostaną złapane.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

24 komentarze

  1. przecież mozna to zgłosić do wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Wyśle swoich i po problemie

  2. Poziom komentarzy to dno dna. Brawa dla redakcji, za publikacje takich wynaturzeń.

    • Większość z tych komentujących jakby zobaczyła takiego byka sam na sam to by nabrała trochę pokory. Jest to niezwykle niebezpieczne zwierze nawet gdy nie jest agresywne. A co dopiero biegające swobodnie po okolicy.

  3. Dawaj do stodoły! – cytując Pawlaka

  4. Bydło Hecka?

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie