Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa obława na agresywne byki. Zwierzęta biegają na pograniczu naszego regionu

Zwierzęta staranowały bramę gospodarstwa i rozbiegły się w różne strony. Uciekło 10 byków, dwa z nich udało się już właścicielowi złapać. Trwa poszukiwanie kolejnych.

Od rana na pograniczu powiatów bialskiego i łosickiego trwają poszukiwania byków, które uciekły z jednego z gospodarstw. Zwierzęta są mięsnej rasy limousine, każde z nich waży około 600-700 kg. Co ważne, byki są agresywne i mogą stanowić zagrożenie dla ludzi.

Zwierzęta staranowały bramę gospodarstwa w miejscowości Nowa Kornica i rozbiegły się w różne strony. Uciekło 10 byków, dwa z nich udało się już właścicielowi złapać. Po godzinie 9 jeden z byków był widziany, jak biegł w kierunku Leśnej Podlaskiej.

O wszystkim zaalarmowana została też policja. Wydany został komunikat z ostrzeżeniem dla mieszkańców. Funkcjonariusze apelują, aby samemu nie podejmować próby łapania tych zwierząt. Również kierowcy przemieszczający się po okolicznych drogach powinni zachować szczególną ostrożność.

W akcji łapania byków uczestniczy właściciel, a także okoliczni rolnicy. Pomaga im również lekarz weterynarii. Działania mają być prowadzone aż do skutku, czyli do czasu, aż wszystkie zwierzęta zostaną złapane.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

24 komentarze

  1. przecież mozna to zgłosić do wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Wyśle swoich i po problemie

  2. Poziom komentarzy to dno dna. Brawa dla redakcji, za publikacje takich wynaturzeń.

    • Większość z tych komentujących jakby zobaczyła takiego byka sam na sam to by nabrała trochę pokory. Jest to niezwykle niebezpieczne zwierze nawet gdy nie jest agresywne. A co dopiero biegające swobodnie po okolicy.

  3. Dawaj do stodoły! – cytując Pawlaka

  4. Bydło Hecka?

Z kraju