Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Miał ponad pół promila. W takim stanie prowadził ciężarówkę (zdjęcia)

Ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca polskiego samochodu ciężarowego, podjeżdżając do kontroli Inspekcji Transportu Drogowego w okolicach Koroszczyna. Kierowcę, obywatela Białorusi, przekazano do dalszych czynności policjantom.

W minioną środę w godzinach porannych, na drodze krajowej nr 68 w okolicach terminala celnego w Koroszczynie w powiecie bialskim, lubelscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali, zarejestrowany w Polsce, ciągnik siodłowy z naczepą, transportujący 20 ton ładunku na Białoruś. Pobierając dokumenty od kierującego inspektor poczuł silną woń alkoholu.

Wykonane badanie alkomatem wykazało 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. równowartość 0,60 promila alkoholu we krwi. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności przybyłym na miejsce policjantom.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w takim stanie (pow. 0,5 ‰ alkoholu we krwi) jest przestępstwem zagrożonym karą: grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Dodatkową dolegliwością jest środek karny w wysokości od 5.000 do 60.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Miał ponad pół promila. W takim stanie prowadził ciężarówkę (zdjęcia)

fot. WITD

9 komentarzy

 1. Pan Sołtys z Lublina

  Zatrzymali „zabezpieczyli” sądzić będą… a już był prawie u siebie, już witał się z gąską…

 2. [***] z kraju

 3. pol promila co to za wynik, w niektorych krajach mozna smalo jezdzic

 4. O.3 to prawie pół promila? Czyli 1.2 to prawie dwa promile. Jakaś nowa matematyka. Chyba że można sobie tak zaokrąglać wartości. Dobre nie znałem.

  • Ponad pół promila – 0,3 mg\l to 0,6 promila…
   1,2 mg\l to będzie prawie 2,5 promila
   O czym Pan pisze? Pan jakąś nową matematykę chce pokazać? 🙂

 5. Wóda w Polsce jest zbyt tania w stosunku do innych artykułów, pół litra powinno kosztować nie mniej niż 100 zł, może mniej pijaków byłoby na drodze.

 6. Ta redakcja to cały czas wypisuje głupoty …. Tylko potrafi cwaniakowac jeden z drugim jak uwagę się zwróci

 7. Każdy tak cwaniakuje do momentu co taki pod wpływem nie zabije czyjegoś członka rodziny a gdy do tragedi dojdzie to każdy chce zaraz życie za życie nawet teraz ukraincy mają większe prawa w Polsce niż polak w własnym kraju . Ostatnio na pks dworcu w Lublinie młody Ukrainiec za miast walczyć o kraj swój był unas i wciskał badziewie z tekstem że da to wszystko byle mu pomóc dać pieniądze na pomóc rodakom na wojnie zgłosiłem to ochroniarzowi to a ten ochroniarz wulgarnie i obraźliwe powiedział bym się oddalił gdy mu powiedziałem że złożę skargę to poszedł za mną do biura i siłą mnie wyrzucił niemal ze schodów do tej pory nikt nie przeprosił i konsekfenci nie poniósł a Polaków za to ścigają karaja i td. To jak ma być bespiecznie na drogach jak i na pks nie można się czuć bespiecznym

Dodaj komentarz