Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Miał być niezapomniany Sylwester w górach, kobieta została bez pieniędzy. Co roku jest to samo

Jak co roku, oszuści obrali sobie za cel osoby, które zaplanowały spędzenie Sylwestra w Zakopanem. Wśród pokrzywdzonych są już mieszkańcy naszego regionu.

Mamy początek grudnia, to czas kiedy wiele osób rezerwuje miejsca na imprezy sylwestrowe. Jak co roku, pojawiają się również oszuści, którzy starają się wyłudzić pieniądze. Niestety są już pierwsi pokrzywdzeni, którzy zamierzali tę noc spędzić np. w górach, a okazuje się, że oferta z której skorzystali, nie istnieje.

W ten sposób dała się oszukać 24-latka z powiatu tomaszowskiego, która zamierzała spędzić Sylwestra w stolicy polskich gór. Na jednym z portali ogłoszeniowych natrafiła na propozycję wynajęcia domku wczasowego w Zakopanem. Po dogadaniu wszelkich formalności, przelała na wskazane konto 3420 złotych. Następnie kontakt z ogłoszeniodawcą się urwał.

Mieszkanka gminy Tarnawatka wskazuje, że miała świadomość, iż dochodzi do podobnych oszustw. Dlatego też zanim zdecydowała się na wynajęcie domku, najpierw sprawdziła, czy ów obiekt istnieje. Podany w ogłoszeniu adres jednak był prawdziwy, dodatkowo zarejestrowana była tam działalność agroturystyczna. To sprawiło, iż zdecydowała się na przelanie pieniędzy.

Niestety tego typu oszustwa pojawiają się co roku, właśnie w okresie zimowym. Choć Zakopane oblegane jest przez turystów praktycznie cały czas, to w ostatni dzień roku obiekty noclegowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Wiele osób chce spędzić Sylwestra właśnie w górach. Korzystają z tego oszuści, którzy często umieszczają oferty wykorzystując zdjęcia i adresy istniejących pensjonatów. Czasami tworzą oni nawet strony internetowe obiektów noclegowych, jednak z innym numerem konta oraz telefonem do kontaktu.

Dlatego też poszukując miejsca noclegowego warto korzystać ze stron internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Bardzo ważne są oceny, opinie i komentarze. Jednak warto sprawdzić, czy np. kilkadziesiąt komentarzy nie pojawiło się w ciągu ostatnich dni. Należy też porównać, czy oferty tego samego obiektu nie ma w innym miejscu, często bowiem właściciele ogłaszają się na różnych portalach. Wówczas trzeba sprawdzić, czy telefon i nr konta są takie same.

(fot. Zakopane)

17 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    A co tu ma do tego pisoswskie państwo,ja idę do pracy i uczciwie pracuję i jak by mi kto zaproponował bym okradł tę 24 latke w taki sposób,to i na pewno unikne złapania przez policję,to myślę że bym tej baby młodej nie okradł ze zwykłej uczciwości.Ludzie macie rację, że winna jest głupota ludzka a gdzie uczciwość,gdzie wczucie się w stan tego okradzionego,czyli empatia, coś takiego nie istnieje,liczy się tylko kasa,a ci złodzieje w d..pie mają , że ktoś się może załamać będąc okradzionym i wyśmiewanym