Miał 5 promili alkoholu w organizmie, jego funkcje życiowe ustały. Udało się go uratować po długiej reanimacji (zdjęcia)

W organizmie miał uznawaną za śmiertelną dawkę alkoholu, jego funkcje życiowe ustały. Po długiej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, udało się uratować jego życie.

Aż 5 promili alkoholu w organizmie, miał 40-latek, o którego życie we wtorek walczyli policjanci i ratownicy medyczni. Jak już informowaliśmy, przed godziną 20 funkcjonariusze zostali poinformowani o osobie, która miała leżeć obok Dom Kultury Kolejarza. Na miejsce skierowany został patrol.

Obok wejścia do budynku policjanci dostrzegli znajdującego się w nienaturalnej pozycji mężczyznę. Jak się okazało, nie wykazywał on funkcji życiowych. Mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, wezwali też pomoc medyczną. Reanimacja prowadzona była przez kilkadziesiąt minut, najpierw przez funkcjonariuszy, później przez ratowników medycznych.

Ostatecznie mężczyznę przetransportowano do szpitala. Przebywa tam do chwili obecnej. Początkowo ratownicy od mężczyźni nie wyczuli woni alkoholu. Jakież było ich zdziwienie, kiedy badania krwi wskazały, że mężczyzna miał uznawaną za śmiertelną dawkę alkoholu w organizmie. Teraz wyjaśnianiem dokładnych okoliczności sprawy zajmują się policjanci z 3 komisariatu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Uratowano go. Brawo. I co dalej? Jak myślicie, czy to przeżycie wstrząśnie nim na tyle, że powie sobie „już nie piję” i wyjdzie z nałogu? Czy też po leczeniu na koszt państwa (z testem na covida włącznie), wróci opijać z koleżkami cudowne ocalenie?

  • Zmądrzeje ożeni się i będzie miał dzieci.

  • Ja wiem, żeś cwaniak i nic z budżetu państwa na ciebie nie idzie… żadne 500+ na bachory, żadne zapomogi… 🙂 Bo wiesz, że np. jak się nie ma kasy to się dzieci nie robi, co nie? 😀 Samowystarczalny polski, kuwa, Bruce Wayne 😀

 2. To ‚zawodowiec’ i tak zachleje się na śmierć .

 3. Ale kowida się pozbył 😉
  Każde lekarstwo ma skutki uboczne.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja