Kolejka seniorów do szczepienia i awantura przed szpitalem. Jest apel do pacjentów o przychodzenie na konkretną godzinę

Przejmujący chłód, silny wiatr i temperatura w granicach zera stopni. W takich warunkach seniorzy czekali dzisiaj rano na swoją kolej na szczepienia przed szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie. O sprawie zaalarmował nas Czytelnik. Jak się okazuje, niestety część pacjentów ignoruje podaną godzinę szczepienia w SMS-ie i pojawia się w szpitalu za wcześnie lub za późno.

Dzisiaj rano przed szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie ustawiła się kolejka starszych osób chętnych do szczepienia. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

– Taki obrazek sprzed szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kolejka do szczepienia. Podczas rejestracji pani zaznaczała, żeby być na konkretna godzinę, nie wcześniej, a tymczasem przy wejściu dowiadujemy się, że harmonogram nie obowiązuje i jesteśmy zapraszani na koniec kolejki – napisał rano nasz Czytelnik.

Co więcej, pomiędzy osobami w kolejce miało dochodzić do nieporozumień, a niesprzyjająca aura dodatkowo potęgowała ich niezadowolenie.

– Jedna wielka awantura pod szpitalem. Nie wiem, co w środku się dzieje, ale pewnie nie lepiej. Zimno, wieje, śnieg pada, średnia wieku 70 lat. Wniosek nasuwa się sam, czym to grozi – dodaje Czytelnik.

Jak nam przekazała p.o. Dyrektor dr n.med. Małgorzata Piasecka, która jest koordynatorem szczepień w szpitalu, w placówce obecnie działają trzy punkty szczepień, zaś sytuacja widoczna na zdjęciu była chwilowa i związana z tym, że pacjenci przychodzą na szczepienia nie pilnując godziny podanej w SMS-ie. Część przyjeżdża za wcześnie, zaś część tych osób pojawia się za późno. Przeprowadzona dzisiaj kontrola przez lubelski sanepid nie wykazała nieprawidłowości w szpitalu, były zaś zastrzeżenia, co do pacjentów, którzy nie zachowywali pomiędzy sobą odpowiedniego dystansu.

Jak nas zapewniono, obecnie przed szpitalem nie ma kolejki. Za naszym pośrednictwem szpital apeluje do wszystkich osób przyjeżdżających na szczepienia, aby pojawiali się na swoim szczepieniu zgodnie z godziną podaną w SMS-ie. Na miejscu zachowywane są wszystkie niezbędne procedury, aby szczepienia były bezpieczne. Co więcej, w szpitalu pomagają żołnierze WOT, aby szczepienia przebiegały sprawnie.

– Informuję, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaistniałej sytuacji, skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala, który prowadzi omawiany punkt szczepień. Z otrzymanych wyjaśnień wynika, że sytuacja spowodowana była tym, że pacjenci stawili się w punkcie na 2 lub 3 godziny przed wyznaczoną godziną na szczepienia – poinformowała nas Małgorzata Bartoszek Rzecznik Prasowy Lubelskiego OW NFZ​.

W związku z powyższym Lubelski OW NFZ przypomina wszystkim pacjentom kilka prostych zasad, dzięki którym czekanie na przyjęcie szczepionki będzie bezpieczne dla nas samych, innych pacjentów oraz personelu punktu szczepień.

Zadbaj o punktualność

Znasz termin i godzinę szczepienia? Przyjdź do punktu szczepień 15 minut przed wyznaczonym czasem. Każdy pacjent zna dokładny dzień i godzinę szczepienia. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Nie musisz czekać na szczepienie już na godzinę lub dwie przed swoim terminem. Niepotrzebnie narażasz się na większy stres i stanie w kolejce.

Trzymaj dystans

Zachowuj bezpieczną odległość od innych osób. Przynajmniej 1,5 metra.

Noś maseczkę

Traktuj maseczkę, jak obowiązkowy element ubioru, bez którego nie wychodzisz z domu. Pamiętaj, aby maseczka była założona prawidłowo, czyli zakrywała usta i nos. Tylko w ten sposób zapewnia Ci właściwą ochronę i ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Gdy chcesz poprawić ułożenie maseczki, nie dotykaj jej od przodu. Chwyć za nauszniki i dopasuj maseczkę do twarzy.

Myj i dezynfekuj ręce

Przed wejściem do punktu szczepień zdezynfekuj ręce. Pamiętaj o tym także po szczepieniu i po powrocie do domu. Myj ręce dokładnie, mydłem i wodą. Przynajmniej przez pół minuty.

Słuchaj poleceń personelu punktu szczepień

Zachowaj się odpowiedzialnie i zawsze stosuj się do poleceń personelu punktu szczepień.

 • Jeśli pada prośba o zwiększenie dystansu między osobami czekającymi na szczepienie – zrób to.
 • Jeśli personel prosi o zakrywanie ust i nosa maseczką – zrób to.
 • Jeśli przed wejściem do punktu szczepień lub gabinetu należy zdezynfekować ręce – zrób to.

Personel przypomina o tych regułach dla Twojego i własnego dobra.

Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa Twoje bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa. Nie bagatelizuj zagrożenia, bądź odpowiedzialny za siebie i innych.

(fot. nadesłane, MZ)

Zobacz również

60 komentarzy

 1. Jak widzę w komentarzach są przeciwnicy i zwolennicy szczepionek ,ja tylko powiem tyle kto chce niech się szczepi kto nie chce ma prawo odmówić .Dodam tylko od siebie że teraz to niewidoczne ale w niedalekiej przyszłości właśnie te szczepionki sprawią że ludność na świecie zmaleje zaś na świecie będzie nowy porządek i nowa polityka ,to wszystko do tego dąży taka prawda :).

  • Nie ma wyboru nie szczepienia się. Jeśli jest to tylko pozorny. Wyśmiewane paszporty szczepionkowe przez kowidowców stały się faktem. A tak się śmiali rok temu jak ludzie pisali o szczepionkach…o chipach itd. Że płaskoziemcy. Jak na razie wszystko się sprawdza…

 2. Stado baranów….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja