Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna umierał w autobusie, pasażerowie przechodzili obok. Mieli pretensję, że dalej nie pojadą

Dramatyczne i zarazem bulwersujące zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w jednym z autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Kiedy czwórka pasażerów prowadziła akcję reanimacyjną mężczyzny, inni mieli pretensję, że autobus nie pojedzie dalej, a zastępczy nie zostanie im podstawiony.

127 komentarzy

 1. Oj tam, każdy musi w końcu umrzeć. Nie wiem jak zachowałabym sie osobiście ale wymagać od ludzi czegokolwiek i później mieć pretensje to trochę chore. Skoro sie nie interesowali to od razu zlinczować. Każdy sam odpowiada za siebie i jesli podejmuje taka decyzje to ma do tego prawo, zmuszać kogoś do reanimacji to też bez sensu. Jeśli ktoś nie chce to po co zmuszać? Pomogliście to ok. bądzcie z siebie dumni ale odczepcie od innych. Nie kazdy chce byc bohaterem.

  • Droga Leo, mam nadzieję, że następnym razem w autobusie zasłbniesz ty albo twoja matka i traficie na osoby o takim podejściu jak ty.

  • Tristan Książe Porn-Walii

   To nie jest żadne bohaterstwo tylko zwykły ludzki odruch. Reasumując, jeśli kiedyś padniesz na pysk na ulicy, to zrób to w taki sposó by nie zmuszać innych do nadrabiania drogi w omijaniu ciebie

 2. Nie rozumiem jak tak można przecież ten człowiek mógł umrzeć a oni by na to patrzyli okropne co się wyrabia na tym świecie ?

 3. ci ludzie nie pala nie pija nie pier….. nie pomagają oni już nie zyja

 4. Nalezy wskazac jedna osobe do pomocy (zmiany osoby od masazu serca), a nie uzywac slow „niech ktos…” bo wtedy napewno nikt nie ruszy tylka i bedzie patrzec jeden na drugiego („dlaczego ja? przeciez obok sa inne osoby). To sie nazywa psychologia tłumu.

 5. Wielki szacun dla odważnych !!

 6. Tylko aby się nigdzie nie przewrócić i nie zasłabnąć bo nikt nie pomoże

 7. Nie wierzę co czytam. A wydawało by się, że jesteśmy cywilizowanym krajem … W plecaku zawsze noszę kartonik z instrukcją Resuscytacji Krążeniowo Oddechową (RKO). Nigdy nie wiemy kiedy taka wiedza może się przydać.

 8. Dziwicie się ja wcale! Jak były mrozy zamarzło ponad 80 osób ale był wrzask żeby ich nie wpuszczać do Kościoła! http://news24pl.net/Bezdomni.html

 9. tak jesteśmy wychowani…czy nie uważacie ze czas się obudzić? pewnie Panu zdjęcie zrobili zanim wyszli z autobusu….boli

 10. Pomocy udzielili właśnie mieszkańcy Elizówki. Im większe miasto – tym większa znieczulica. Moja znajoma w widocznej ciąży,prawie zasłabła w lubelskim autobusie i musiała aż usiąść na podłodze tego autobusu, nikt nawet nie zapytał co się stało, a nie mowa już o ustąpieniu miejsca. Lubelscy hipokryci z ,,wielkiej metropoli”. A ile było przypadków pobić albo zasłabnięć w środku Lublina i zerowej reakcji lubelaków.

Wiadomości z info112