Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pacjenci umierają z powodu braku lekarzy i podstawowych narzędzi? Poważne zarzuty wobec jednego z lubelskich szpitali

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci jednej z pacjentek, która zmarła po przeprowadzeniu operacji. Ustalenia wskazują, że tajemniczych śmierci w lubelskiej placówce mogło być więcej.

Sprawa, którą zajęła się prokuratura, dotyczy śmierci jednej z pacjentek Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Tematem zajęło się Cywilne Biuro Śledcze, które ustaliło, że kobieta trafiła do placówki z objawami żółtaczki. Podjęte leczenie zaczęło przynosić efekty, jednak po pewnym czasie stan kobiety znowu się pogorszył. Wtedy zapadła decyzja o skierowaniu jej na operację, której bezpośrednim powodem miało być zapalenie otrzewnej. Krótko po zakończeniu operacji kobieta zmarła.

Z informacji do których dotarło Cywilne Biuro Śledcze wynika, że nie ma pewności, czy kobieta rzeczywiście cierpiała na zapalenie otrzewnej. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

-Działamy w celu poprawienia bezpieczeństwa pacjentów znajdujących się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Po otrzymaniu informacji, która zjeżyła nam włos na głosie, zaczęliśmy wszystko sprawdzać i docierać do kolejnych informacji. W efekcie prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jednak to nie jedyny niepokojący przypadek śmierci w tym szpitalu – wyjaśniał nam jeden z członków Cywilnego Biura Śledczego.

Z przekazanych nam informacji wynika, że sprawa jest o wiele poważniejsza, niż się to wydaje. Jednak ze względu na dobro prowadzonych ustaleń, o wielu zdarzeniach za wcześnie jest jeszcze głośno mówić. Jednocześnie Cywilne Biuro Śledcze poszukuje osób, które mogą mieć wiedzę na temat innych nieprawidłowości, do jakich dochodziło w placówce.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-08 18:33:17

38 komentarzy

 1. kolejny przykład Dobrej zmiany a w dzienniku TVP same sukcesy rządu

 2. lekarzu pokarz co masz w garażu"

  Cywilne Biuro Sledcze nowy stwór do podsłuchiwania naszych rozmów telefonicznych o łapówkach lekarzy????

 3. Czytam i nie mogę się nadziwić, co za brednie wypisujecie w tych komentarzach.. Jak nazwa szpitala wskazuje ” Centrum Onkologi” tam nie leczy się kataru, tylko raka, więc trudno dziwić się ,że pacjenci umierają, bo to w wielu przypadkach jest nie do wyleczenia. Jestem pacjentką tego centrum od 8 lat, przeszłam tam i operację i radioterapię i chemioterapię. Wierzcie mi,ze nigdy nie dawałam nikomu żadnych łapówek, a zarówno lekarze jak i personel pielęgniarski to ludzie z dużą wrażliwością i empatią. A to że mają mało czasu dla pacjenta nie zależy tylko od nich, bo pacjentów jest dużo.Wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny też nie należy do lekarzy, a raczej do jednostki nadzorującej szpital.

 4. Tak chciał bóg a lekarzowi klauzula sumienia nie pozwala działać wbrew woli boga.

 5. Caly artykul nie powinien byl ukazac sie w takiej formie. Wszystkie watki sa tak ogolnikowo przedstawione i nadinterpretowane. Wszystko daje zludzenie prawdziwego argamedonu a tak naprawde jedt efektem nieznajomosci sytuacji i ma znamiona wydmuchanych plotek. Wszystko pisane jezt by zdyskredytowac COZL w oczach pacjentow. Takie sensacyjne wiadomosci powinny byc publikowane po wyjasnieniu sytuacji przez prokurature i przedstawieniu zarzutow a nie podczas wyjasniania i badania czy takie zdarzenia mialy jakis znamiona przestepstwa czy nieprawidlowosci. Uwazam cala sprawe za nakrecanie niepotrzenej sensacji.

  • przecież to artykuł reklamowy prywatnego detektywa, więc co się dziwić.

  • o proszę, artykuł edytowany i wycięte wszystkie wzmianki prócz tej jednej, czyżby ktoś się zbyt rozpędził?

   • Odpowiemy, poprosiliśmy o to. Ze względu na to, aby sprawa była rzetelnie wyjaśniana. A jest co wyjaśniać. Mamy nadzieję, że w centrum zmieni się na lepsze wiele spraw. Opisany przypadek nie jest wyjątkiem. Lublin112 będzie pierwszy, który się dowie. Czytajcie i zaglądajcie częściej.

   • Niech Cywilne Biuro Sledcze nie kłamie, to nie oni prosili o edycje artykułu. Po co kłamiecie nawet w tak prostej sprawie jak , to że Wy prosiliscie redakcje 112 o edytowanie tego co pierwotnie napisali????

    • Materiał został edytowany na prośbę Cywilbego Biura Śledczego. Ujawnione zostały bowiem przypadki, które dopiero zostaną zgłoszone do organów ścigania.

     red.

     • 112 w dniu dzisiejszym przestaje Was czytac. Wczoraj o 20.58 rozmawialam z Wami przez telefon i prosilam o edytowanie bzdur o mojej śp mamie. Po 30 sekundach artykul zostal na moja prosbe przeedytowany. Rozumiem, że biuro nieźle wam sypneło za publikacje tego!

  • Czytając to – przepraszam – ale muszę sie wypowiedzieć bo aż słabo mi się robi jak czytam te bzdury. Po pierwsze co to za instytucja Cywilne Biuro Śledcze – to jest jakas tajna grupa teatralna wykonująca czyny społeczne, czekając na oklaski? Czy może jest to jakaś fundacja utrzymująca się z 1% podatków? Przecież wyraźnie jest napisane, że córka tej kobiety kontaktowała się z redakcja? Po co te kłamstwa. Wszystko jak widać kręci sie wokół kasy i mydlenia oczu szukając taniej sensacji? Brednie. Lublin112 bądźcie nadal wiarygodni. Nie pozwólcie na to żeby stać sie redakcją na miarę SE lub F..T.

 6. Ten szpital to wykańczalnia ludzi, którzy strasznie cierpią. Nie potrafią nic! Nie przejmują się niczym, mam tylko nadzieję, że karma do nich wróci.

 7. W szpitalu dzieciecym na chodzki tez specjalnie nie dbaja o pacjentow. Bylam z corka w szpitalu i lekarz poinformowal mnie ze musze z corka opuscic sale bo moje dziecko jest w najlepszej kondycji,wyszlam na minute z oddzialu i moje rzeczy byly wyniesione na korytarz. Dodam ze lezalam z corka na oddziale zapalenia pluc a chora byla na zapalenie krtani.

 8. Artykuł na stronie tego nieszczęsnego CBŚ to jedna wielka sensacja i szukanie afer tam, gdzie ich nie ma.

  Personel skłócony? No wiadomo, skoro połowie obcięto pensje a połowie nie, to wiadomo że każdy patrzy na siebie wilkiem, bo jeden ma teraz 100 zł więcej niż drugi. Przecież o to chodziło wręczając wypowiedzenia grupowe, prawda Dyrekcjo?

  Brak narzędzi? Nie sądzę, nie w takiej klasy szpitalu.

  Brak chirurgów? Może, patrz temat pensji.

  Zakażenia? Są wszędzie, z tym że chirurgia ogólna podobno przoduje. Rękawiczki, dezynfekcja i jazda, ja ktoś to olewa to jest odpowiedzialny za swoje działania.

  Mikrobiologia i epidemiologia? Jest, działają.

  Zgony? Kur…, to są choroby nowotworowe a nie infekcje gardła. 200 zgonów rocznie przy kilkudziesięciu tysiącach hospitalizacji.

  Inne przypadki zgonów? To podajcie publicznie a nie insynuacje i robienie negatywnej opinii COZL

 9. Dobrze, że ktoś się za nich weźmie wreszcie. Interesanci przyjmowani tylko na chwilę celem przyjęcia pieniędzy aby ktoś zainteresował się pacjentem… Moim zdaniem cały zarząd i personel do wymiany…