690 680 960

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu. Policjant zapobiegł tragedii

Policjant z II komisariatu w Lublinie uratował 28-latka, który chciał skoczyć z wiaduktu w Warszawie. Mężczyzna zadzwonił na przypadkowo wybrany numer pomocowy w Lublinie. Informacja szybko trafiła do policjantów. Funkcjonariusz podczas rozmowy trwającej godzinę nakłonił 28-latka, by zszedł z wiaduktu.

We wtorek około godziny 12 na II komisariat w Lublinie trafiła informacja o zamiarze popełnienia samobójstwa przez osobę dzwoniącą na numer pomocowy. Sprawą szybko zajęli się policjanci. Z potrzebującą pomocy osobą skontaktował się jeden z lubelskich operacyjnych. Jak się okazało, dzwoniący mężczyzna był załamany. Oświadczył, że stoi na wiadukcie i zamierza skoczyć. Twierdził, że nie widzi dalszego sensu życia.

Kryminalny, rozmawiając z 28-latkiem, stopniowo zyskiwał jego przychylność i zdobywał kolejne informacje. Podczas rozmowy policjant ustalił, na którym wiadukcie w Warszawie znajduje się mieszkaniec Olsztyna, a następnie stopniowo zaczął nakłaniać go do rezygnacji ze swojego celu. Wszystkie informacje na bieżąco były przekazywane dyżurnemu, a następnie do komendy w Warszawie.

Po rozmowie trwającej godzinę 28-latek oświadczył, że sam zejdzie z wiaduktu. Na miejscu czekali już na niego mundurowi, którzy zapewnili mu dalszą pomoc.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. Taaa jakbym chciał się odje***ć to i tak by to zrobił. On chciał na siebie zwrócić uwagę a nie skończyć ze sobą.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej