Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Manifestacja patriotyczna w Lublinie. „Złamali przysięgę złożoną przed narodem polskim, a kto łamie przysięgę jest zdrajcą” (zdjęcia, wideo)

Z inicjatywy środowisk patriotycznych w Lublinie w czwartek odbyła się manifestacja na Placu Litewskim. Organizatorzy oszacowali, że wzięło w niej udział ponad tysiąc osób. W trakcie zgromadzenia głos zabrał Marian Kowalski, a zaraz po nim Robert Bąkiewicz.

W czwartek wieczorem na Placu Litewskim w Lublinie, z inicjatywy środowisk patriotycznych, odbyła się manifestacja pod hasłem „Protest wolnych Polaków”. W zgromadzeniu udział wzięło wg. organizatorów tysiąc osób. Zebrani wysłuchali przemówień Marian Kowalskiego oraz Roberta Bąkiewicza.

Manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec wydarzeń ostatnich dni związanych ze sprawą Macieja Wąsika, Mariusza Kamińskiego, działań obecnego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, a także sytuacją w mediach publicznych. Zebrani manifestowali swoje niezadowolenie ze stylu rządzenia obecnego rządu, co chwila było słychać okrzyki wznoszone przez zebrane osoby.

Zgromadzenie na Placu Litewski było również wyrazem sprzeciwu wobec, jak uważają organizatorzy, nierespektowania praworządności w Polsce przez organa państwa, które powinny stać na straży jego przestrzegania.

– Kiedy ostatnio więziono posłów. Kiedy? Przypominają się najgorsze czasy. Ja pytam tych lewicowców w Sejmie, tych pseudo ludowców w Sejmie. Do czego doszliście? To na czym budowaliście swoją legendę, na walce o demokrację, na walce o prawa, na krytyce sanacji za to, co się stało, za Berezę, za proces brzeski. Dziś jesteście gorsi od nich. Gdzie wasze lewicowe i ludowe ideały? Oddaliście za brukselskie srebrniki, jesteście zdrajcami. Moi drodzy, Donald Tusk i jego ministrowie, jego posłowie przysięgali, przysięgali, jedni przed majestatem prezydenta Rzeczypospolitej, inni w parlamencie, na Konstytucję przysięgali. Po miesiącu ich słowa okazały się pustą gadaniną. Kto złamał swoją przysięgę? Niektórzy jeszcze na Boga się powoływali bezczelnie. Taka posłanka z Lublina z warkoczem. Ale później, złamali przysięgę złożoną przed narodem polskim, a kto łamie przysięgę jest zdrajcą – grzmiał w trakcie przemówienia Marian Kowalski.

Następnie dodał, że ekipa Donalda Tuska gwałci wszelkie prawa.

– Kto widział, żeby posła, legalnie wybranego w wyborach, z immunitetem, wywlec jak psa z siedziby prezydenta, wiązać i próbować karmić rurką pod przymusem. Kto widział takie rzeczy, żeby w demokratycznym państwie wdzierali się policjanci, milicjanci do siedziby prezydenta i porywali jego gości? To zdrajcy i łotry – mówił Kowalski.

Po Marianie Kowalskim przemawiał przybyły do Lublina z Warszawy Robert Bąkiewicz, a także Marek Wojciechowski, który zapraszał zebranych na odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego, w najbliższą sobotę, a także na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Cały zapis zgromadzenia znajdziecie na naszej relacji wideo poniżej

231 komentarzy

  1. Nawet splunąć na takiego leszcza jak ty by się nie chciało.

  2. Polak bak i parolak

  3. Wykształcenie podstawowe

    Marian ile ci pisowcy płacą od wiecu, bo za wypowiedź w szczujni miałeś 500 brutto, i ty coś śmiesz mówić o sprzedawczykach.

  4. Nic tylko zacytować słowa piosenki ***** ***.

  5. Kto śpiewał pod więzieniem kamińskiemu i wąsikowi „chwała bohaterom” ten obraził polską historię i jest zwyczajną szumowiną

  6. Chlopaki walcza o miejsca na listach pis do eurobrdlu raczej

  7. rzeczywistość alternatywna…

  8. pierdzikiewicz wypisdzielaj z Lublina, nie jest nam taka kreatura jak ty potrzebna

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport