Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Majówka w Kozłówce (zdjęcia)

Podczas długiego weekendu w Kozłówce doświadczycie sztuki, posłuchacie gry na akordeonie i zobaczycie strażaków w akcji. Można również wziąć udział w prezentacjach i kursach dotyczących bezpieczeństwa drogowego i pierwszej pomocy.

Podczas weekendu majowego warto zajrzeć do Kozłówki. Odbędą się pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego, policyjnego i medycznego. Będzie można wziąć udział w prezentacjach i kursach dotyczących, między innymi, bezpieczeństwa drogowego i pierwszej pomocy.

Ostatniego dnia wydarzeniu będzie towarzyszył IV Ogólnopolski Zlot Akordeonistów z występami, warsztatami i wystawą instrumentów, a także festiwal kuchni polowych, gry i zabawy dla dzieci oraz występy kapel ludowych z Lubartowa i Kamionki.

Impreza odwołuje się do „mundurowych” tradycji Kozłówki. Członkowie rodu Zamoyskich służyli w wojsku, walczyli o odzyskanie, a później utrzymanie niepodległości ojczyzny. Byli także zaangażowani w działalność Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” oraz w tworzenie i działalność na tutejszym terenie Ochotniczej Straży Ogniowej.

Mundurowa Majówka | 1–3 maja | 10:00-15:00

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Kiedyś puściłem tam pawia.

    • Byłeś na..je…bany jak szpak, pusiłeś pawia, wy#JE#bałeś orła a z nosa wyleciały Ci dwa gile 😀