Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie zorganizowano Opłatek Maltański. Wzięło w nim udział ponad 100 osób

Były kolędy, poczęstunek, prezenty zarówno dla dzieci jak i dorosłych a przede wszystkim wspólnie dzielenie się opłatkiem. Dzisiaj w Lawendowym Dworku zorganizowano opłatek dla osób potrzebujących.

Już po raz drugi w Lublinie odbył się Opłatek Maltański. W tym roku zgromadził on ponad sto osób wybranych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, głównie z wielodzietnych rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej. Świąteczne spotkanie zorganizowano w ramach działań Zakonu Maltańskiego w Polsce, który wspiera osoby potrzebujące. Organizatorom zależało, aby potrzebujący poczuli się naprawdę wyjątkowo, dlatego też spotkanie opłatkowe odbyło się właśnie restauracji Lawendowy Dworek.

– Wcześniej zorganizowaliśmy akcję na Facebooku. Zwróciliśmy się do najmłodszych, aby napisały listy do Świętego Mikołaja. Rodzice przekazali te listy pracownikom MOPR-u a oni nam. Łącznie dzięki tej akcji i pomocy wielu osób i firm, udało się uzbierać prezenty dla 59 dzieci z tej listy – wyjaśnia Rafał Zawadzki z Lawendowego Dworku.

Celem tego typu spotkań jest wsparcie zaproszonych gości w okresie świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Każdy z gości otrzymał paczkę, dorośli artykuły spożywcze z kolei dzieci prezenty oraz słodycze. Na spotkaniu był tradycyjny opłatek, do tego potrawy wigilijne i kolędy. Do tego prawdziwy Mikołaj, który wręczał prezenty.

(fot. lublin112)
2016-12-07 20:15:03

3 komentarze

  1. dobry ten klub maltański mikołajkowa to nie jest czasem Prezes Andromedy co okradła ze wspólnikiem ludzi na kilkanaście milionów ?

  2. no przeważnie jak jadą do jakiejś tragedii gdzie jest walka o życie,wtedy napewno wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci.

    • Tak bardzo chciałeś skrytykować mikołajkowych ratowników z Chełma, że aż artykuły pomyliłeś