Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie urodził się najmniejszy noworodek w Polsce. Ważył zaledwie 350 gramów

Wczoraj informowaliśmy o wyjątkowych narodzinach w lubelskim szpitalu, gdzie na świat przyszły czworaczki. Jak się okazuje, w tej samej placówce przebywa najmniejszy noworodek w Polsce.

Narodziny czworaczków w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie nie są jedynym wyjątkowym porodem, jaki miał miejsce w tej placówce. Przebywa tam bowiem najmniejszy noworodek w Polsce. Dziewczynka urodziła się 12 maja jako wcześniak.

Tuż po porodzie ważyła nieco ponad 350 gramów. Obecnie dziecko przybrało już na wadze i waży ponad 1800 gramów. Cały czas przebywa w inkubatorze i jak zapewniają lekarze, jej stan jest dobry.

Do tej pory najmniejszym wcześniakiem był Szymon ze Szczecina. Miał się urodzić w pierwszych dniach tego roku, jednak przyszedł na świat 27 września 2017 roku. Był to 25 tydzień ciąży. Miał 30 cm długości i ważył 400 gramów.

2018-08-31 11:17:49
(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

 1. Nie przebywa w inkubatorze…

 2. I pomyśleć, że Ci sami ludzie, którzy pomagają przeżyć dziecku w tak skrajnych przypadkach wcześniactwa nie są w stanie zatrzymać się przed przejściem dla pieszych by przepuścić trochę starsze dziecko idące np. do szkoły.

 3. oby miał dobre zycie..

 4. Wszystkiego dobrego maluszku!

 5. Życzę zdrowia i powodzenia moja córka jak się urodziła miała 930 gram i też w maju a teraz ma już 12 lat i jest jedną z najwyższych w klasie także wszystkiego dobrego

 6. Niech rośnie zdrowa! Wszystkiego najlepszego! 🙂

 7. Niech rosnie malenstwo na pocieche rodzicow.Moj skarb nie mial tyle szczescia 26 tydz.700g.lekarze zdecydowali o jego smierci zanim sie urodzil.eh.Trzymam za ciebie kciuki Bozia i Aniołki sa z Tobą.

 8. Trzymaj się dzieciaku rodzice trzymajcie się będzie dobrze

 9. Takie wczesniaczki to pozniej wiecznie na cos chore … albo niedorozwiniete. Nie wiem czy jest sie z czego cieszyc.

  • Oczywiście że jest się z czego cieszyć, każdy ma szansę na życie.

  • Niedorozwinięte ? Wiecznie na coś chore ? Pieprzysz farmazony. Znam wiele przypadków skrajnych wcześniaków z masą urodzeniową poniżej kilograma które są zdrowe. A rozwojem przewyższają donoszone dzieci powyżej 3 kg. Więc nie pisz bzdur.

  • No popatrz jaki chchot losu. Nie byłeś/aś wczesniakiem a niedorozwiniety/a jesteś.

  • Chyba autor komentarza jest niedorozwiniety pisząc taką głupotę.

 10. Ważyłem 820g, urodziłem sie w 96roku i z tego co mówili rodzice, lekarze wtedy mieli dylemat czy mnie ratować. Gratuluję małemu , niech rośnie zdrowy 🙂

Z kraju

Sport