Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Do Lublina zjeżdżają tysiące turystów. Ul. Królewska zamknięta, autobusy korzystają z objazdów

W związku z rozpoczętym w Lublinie Jarmarkiem Jagiellońskim zamknięta dla ruchu została ul. Królewska. Sytuacja taka potrwa do niedzieli.

Odbywające się w Lublinie większe wydarzenia, zawsze ściągają nawet dziesiątki tysięcy osób, zarówno mieszkańców miasta, jak też turystów z kraju i z zagranicy. Praktycznie za każdym razem natężony ruch pieszy sprawia, że korkuje się ul. Królewska. Podczas ostatniej imprezy, jaką był Festiwal Sztukmistrzów, ruch na tej ulicy został całkowicie sparaliżowany. Dlatego tym razem podjęto decyzję o całkowitym jej zamknięciu.

W związku z tym linie autobusowe i trolejbusowe, których trasy wiodą obok Bramy Krakowskiej, kursują objazdami. Linie nr: 1, 6 i 17 w obu kierunkach skierowano z ul. Zamojskiej przez ul. Bernardyńską, pl. Wolności, Narutowicza, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, 3 Maja, al. Solidarności do al. Tysiąclecia. Linia nr 4 w kierunku Poligonowej z pl. Singera kursuje przez al. Tysiąclecia, al. Solidarności, 3 Maja, Zesłańców Sybiru do ul. Okopowej. Z kolei w kierunku Elizówki z al. Racławickich przez Krakowskie Przedmieście, 3 Maja, al. Solidarności do al. Tysiąclecia.

Linia nr 23 w kierunku Felina z al. Solidarności kursuje przez al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej, w kierunku Ikei trasa pozostaje bez zmian. Objazd linii nr 39 w obu kierunkach wiedzie przez ul.: Okopową, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, 3 Maja i al. Solidarności. Z kolei trolejbusy linii nr 156 i 160 w kierunku ul. Chodźki z ul. Fabrycznej kursują przez al. Unii Lubelskiej, al. Tysiąclecia do ul. Lubartowskiej, zaś w kierunku Felina czy os. Poręby z Lubartowskiej skręcają w ul. Ruską, następnie jadą przez al. Unii Lubelskiej do ul. Fabrycznej.

Zmiany dotyczą także komunikacji nocnej. Linia N1 w obu kierunkach będzie kursować z ul. Obywatelskiej przez ul. Unicką, Podzamcze, al. Unii Lubelskiej, Zamojską, Bernardyńską do pl. Wolności. Linia N2 z ul. Lwowskiej pojedzie przez al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojską i Bernardyńską do pl. Wolności. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków: Brama Krakowska 01, 02 i 04.

(fot. UM Lublin)
2018-08-17 13:51:29

7 komentarzy

  1. całe szczęście już emeryt

    całe szczęście już niedługo. kościelny sylwek zrobi z tym porządek i zapanuje ład jak za pruszkowskiego z piSS.

  2. Tyle tych „biedaków” będzie na chodnikach, że nie da się ani rowerem przejechać, ani zaparkować tak, żeby nie utrudniać „biedakom” ruchu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo