690 680 960

Lublin: Zderzenie mazdy z pasażerskim busem. Cztery osoby w szpitalu

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dzisiejszego wypadku na ulicy Popiełuszki w Lublinie. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Wypadek miał miejsce w niedzielę około godziny 15 na ulicy Popiełuszki w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ulicą Puławską zderzyły się dwa pojazdy: mazda i mercedes sprinter. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jak wstepnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący mazda mężczyzna, jechał ulicą Puławską w kierunku al. Solidarności. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Popiełuszki w stronę al. Sikorskiego busowi.

W wyniku zderzenia pojazdów cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali. Byli to pasażerowie busa. Jak nas poinformowano, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.
(fot. lublin112)
2016-07-03 18:34:41

24 komentarze

 1. Abstrahując od samego, zawinionego przez kierowcę Mazdy zdarzenia, to co na Popiełuszki robił bus o DMC powyżej 3,5 tony i ile mandatu za zignorowanie zakazu dostał kierowca busa?

  • Kuba, wszystkie busy, a nawet autokary omijają teraz przebudowę al. Solidarności właśnie przez ul. Popiełuszki.

   • I z tego co widzę (bo mi znów „instruktor” bezmyślność wygarnie, choć powinien Zarządowi Dróg i Mostów a nie mi) mogą. W drugą stronę wolno jechać tylko autobusom komunikacji miejskiej, w stronę Sikorskiego wszystkim autobusom.

  • eee… Kuba, w jakim świecie żyjesz?? nie znasz pomysłowości polskich diagnostów? na pewno ma dmc 3500kg, z tego masy własnej 3300 kg 🙂
   da się?? da 🙂

  • aaa, i na pewno jest zarejestrowany na 9 osób i po kłopocie z jakimiś tam tabliczkami zakazu…

  • Pewnie sobie jechal po drodze do 8t

  • W może jechał na pusty i nie ważył w tej chwili nawet 2 ton to co wtedy kubusiu? Kup sobie w koncu to v8, bo frankow z takimi avatarami jak ty nie brakuje 😉

   • Mam samochód z takim silnikiem, kolejny też sobie taki kupię… bo to frajda posłuchać bulgotu wolnossącego V8… nie to co te trzycylindrowe turbobździawki, które teraz ludziom wciskają.

  • Może to, że omija tak jak każdy Solidarności, a po drugie wydaje mi się że znak STOP zobowiązuje do zatrzymania się nie tylko przed osobówkami…

  • a ty wolałbyś będąc pasażerem stać w korku na przebudowie w upał w busie bez klimatyzacji i z nie otwierającymi się oknami czy wolałbyś jechać skrótem aby szybciej z niego wysiąść?

  • Kierowca autobusu

   Od strony Poniatowskiego nie ma zakazu dla żadnych autobusów i można legalnie jechać. Ograniczenie jest w drugą stronę od Sikorskiego.

  • o ile wiem to jest to bus do 3,5 tony

 2. A od kiedy sprinter ma powyżej 3,5t ?

  • Może wtedy jak ma liźniaki na tylnej osi ale niekoniecznie
   W takim razie może mandat za nietrzymanie się rozkładu i trasy ?

 3. kierowca bombowca

  tego znaku stop prawie wcale nie widac bo jest zasłonięty przez gałęzie. takze nie dziwie sie gościowi że mógł go nie zauważyć.

  • Oprócz znaków pionowych są również znaki poziome, linia zatrzymania.

  • Bez przesady, organizacja ruchu zmieniła się ponad 20 lat temu, jak oddano Sikorskiego… nawet najbardziej zatwardziali „jeżdżący na pamięć” powinni się byli już ogarnąć. Do tego kilka lat temu przewieszono A7 sprzed skrzyżowania za wjazd na parking przy bloku Puławska 15, tak więc jest dość czasu, żeby wyhamować.

 4. instruktor nauki jazdy

  Akurat na Popiełuszki jadąc od centrum do Sikorskiego jest znak zakaz wjazdu Samochodom Ciężarowym powyżej 3,5tony, autobus nie jest samochodem Ciężarowym więc może tam spokojnie wjechać, czytajcie trochę te znaki zanim zaczniecie się bezmyślnie wypowiadać!

  • Instruktorku z Bożej Łaski – znak dotyczy wszystkich samochodów powyżej 3,5t DMC – nie ma znaczenia czy jest to osobówka, czy inny ciągnik. Hummerkiem H1 też nie wjedziesz…

  • Faktycznie – od Długosza, Lubomelskiej/Czechowskiej/Leszczyńskiego i Poniatowskiego jest zakaz tylko dla ciężarówek powyżej 3,5t.
   Zakaz dla wszystkich jest w drugą stronę (od Sikorskiego pod górę).
   Pogratulować ZDiM konsekwencji oznakowania.

 5. Cztery osoby w szpitalu – mogło być lepiej, ale jak to mówią: „Z braku laku to i smoła dobra”.

 6. Szofery i inni mądrzy instruktorzy nauk jazdy, mistrzowie kierownicy itd co do samych znaków:

  1) Znak który stoi na Popiełuszki od Sikorskiego to B-18 Zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad … ton
  Oznacza, że wjazd na drogę wszelkich pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej wielkość podaną na znaku jest zabroniony. Rzeczywista masa całkowita pojazdu to masa pojazdu + masa towaru, który jest nim przewożony. W przypadku zespołu pojazdów zakaz dotyczy ich łącznej masy.
  Czyli sprinter o masie własnej np 2800kg + 8osób na pokładzie (waga 1 pasażera ustawowo przyjęta na 71,5 kg <tu się mogę mylić o jakies 2kg ze za duzo podałem) może wjechać pod ten znak 🙂

  2) Znak który stoi na Poniatowskiego to tak jak wyżej napisano określa dopuszczalną masę całkowitą pojazdu CIĘŻAROWEGO (autobus nie jest pojazdem ciężarowym).

  Także Kuba powinien wraz ze swoim instruktorem udać się na dodatkowe szkolenie bo jak można tu wyczytać "przyganiał kocioł garnkowi".

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami