Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

30 komentarzy

 1. kierowce seata na okulistykę bo karetka ma takie rozmiary i robi tyle hałasu że ho ho

 2. Hmm to ostatnie zdjęcie jest z wczorajszego wypadku Kia co babka uderzyła w słup jadąc od Świdnika, coś pokręciło.

 3. A może ktoś sensownie wyjaśnić kto może używać sygnałów świetlnych niebieskich i syren?? ostatnio widziałem takie auto do naprawy trakcji, kiedyś miro tak jechało i sejczenta białe z ZTMu…mogą????

  • Pan Sołtys z Lublina - (tego koło Świdnika)

   mikel’u – nie licz na gotowca, poczytaj Prawo o Ruchu Drogowym, tam jasno i wyraźnie (nawet gimbaza pojmie) napisano kto może używać i kto nadaje uprawnienia do używania sygnałów pojazdom uprzywilejowanym.
   Lepiej zapamiętasz i podpowiesz takiemu pustakowi jak Ty.

 4. posiadanie niebieskich sygnałów świetlnych jest zabronione…
  (np antyradar – można przewozić w samochodzie w stanie niewskazującym na użycie, a w przypadku „kogutów” jest tak że nie można ich w ogóle posiadać w pojeździe)
  jedynie pojazdy które dostały zezwolenie od MSWiA mogą być „uprzywilejowane”

 5. Skoro ty Sołtys w sobotę o 8 rano siadasz do forum to naprawdę masz już zryty łeb trolu internetowy…zabłyśnij wiedzą a nie wskazówkami

 6. po co kierowca karetki tam się pchał, raz że na wzniesiesiu, dwa że na zakręcie, trzy że kierowcy którzy jadą dołem nie słyszą dobrze sygnału karetki a wynika to z ukształtowania terenu w tym miejscu a wiadomo że każdy słucha radia w samochodzie, pozatym ci ze spadochroniarzy jeżdzą jak święte krowy nieraz już był jakiś wypadek z karetkami z tej stacji

  • Mam cichą nadzieję, ze kiedyś bardzo pilnie będziesz potrzebować pomocy medycznej osobiście lub ktoś z twoich bliskich, a karetka będzie czekała w korku, bo ślepi i głusi nie zrobią przejazdu lub nie ustąpią z drogi. Ciekawe kogo obrzucisz wtedy błotem jeśli w ogóle na czas przyjedzie ambulans. Zła karma lubi takie pustaki.

 7. Ulicę Głęboką od Pagi oddziela nasyp i kępa drzew, która skutecznie zasłania pojazdy i działa jak ekran dźwiękochłonny. A kierowca karetki niestety ponosi winę za to zdarzenie, ponieważ to on, a nie kierowca seata, łamał w tym momencie przepisy i powinien uważać.

  • Ty to chyba głucha jesteś. Od AOS-u słychać syrenę jadąc Głęboką. Inna ewentualność to jeżdzisz autobusem ze słuchawkami na uszach. Wiesz ile decybeli emituje taka syrena? Prawie codziennie tamtędy jeżdżę i nic mi nie zasłania, żadne drzewa czy skarpy. Więcej ostrożności i wolniej na warunkowym skręcie i kuku by nie było. A ty zapewne z tych co to klapki na oczy i wio byle do przodu. Myślcie geniusze kierownicy i znafcy przepisów- to nie boli. Od ilu lat funkcjonuje ul. Pagi a ile było tam takich zdarzeń? Trafił się pierwszy geniusz ślepy i głuchy, który nie musiał uważać.

   • Zocha pewnie nie wie że można słuchać radia w samochodzie i można nie słyszeć, a miejsce skracania drogi przez karetki w tym miejscu jest kłopotliwe może po tym zdarzeniu ktoś wpadnie na pomysł żeby ustawić tam jakiś znak informacyjny