Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Uczniowie będą za darmo jeździć komunikacją miejską. Radni nie mieli wątpliwości

W ratuszu trwa nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni zajęli się uchwałami w sprawie darmowych przejazdów komunikacja miejską. Jedna jest autorstwa prezydenta, druga radnych klubu PiS.

Na początku radni zajęli się projektem uchwały zgłoszonym przez prezydenta Lublina. Według propozycji prezydenta, z opłat za bilety komunikacji miejskiej zwolnieni mają zostać uczniowie od rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, do ukończenia 16 roku życia.

Radni podczas głosowania jednogłośnie poparli prezydencki projekt. Wiadomo już, że nowa ustawa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. Zostanie nią objętych 35,5 tys. dzieci, gdyż tyle jest uczniów w tej grupie wiekowej zapisanych do lubelskich szkół. Co ważne, za darmo będą oni podróżować autobusami i trolejbusami nie tylko w drodze do i ze szkoły, lecz za każdym razem, kiedy będą chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej. Dla budżetu miasta będzie to oznaczało dodatkowy wydatek w kwocie ok 2,8 mln złotych.

Teraz radni zajmują się kolejnym projektem ustawy, autorstwa radnych klubu PiS. Według ich propozycji, z opłat za bilety zwolnieni by mieli zostać wszyscy uczniowie do 21 roku życia. Co więcej, tylko mieszkający w Lublinie. To nie spodobało się jednak radnym PO i Wspólnego Lublina, którzy zaznaczali również wysoki, gdyż wynoszący ok. 8 mln. złotych, koszt takiego rozwiązania. Oznacza to, że pomysł radnych Prawa i Sprawiedliwości ma nikłe szanse na realizację.

(fot. lublin112)
2017-11-10 18:51:14

51 komentarzy

  1. a ja jako rodzic, który zostawił dzieci w „starej” szkole po przeprowadzce do innej dzielnicy mówię dziękuję.

  2. Niezgadzam się mieszka blisko szkoły podstawowej o bardzo dobrej renomie . Rano przeżywam horror ile aut z dziećmi jest na parkingu przeznaczonym dla lokatorów bloku ,który niestety jest niedaleko od tej szkoły .Blokują wyjazd tłumaczą że tylko na sekundę tylko dziecko wysiądzie albo polują na wolne miejsce parkingowe . Niech drodzy wygodni rodzice przesiądą się do MPK i nie utrudniają życia liczą .Sama ma dzieci które doworze do szkoły MPK bo miałam dość korków w mieście.

  3. Całe nieszczęście źe na tym osiedlu są szkoły i przedszkola, jak to ludzi denerwuje..i te dzieci..i studenci!! I te psy…i koty..i gołębie..wszystko źle i wszystko nie tak.

Z kraju