690 680 960

Lublin szykuje się na Wszystkich Świętych. Powstaną dodatkowe parkingi, wyjadą specjalne linie komunikacji miejskiej

Część ulic stanie się jednokierunkowych, przy kolejnych obowiązywać będzie zakaz parkowania. Do tego wprowadzone zostaną zakazy skrętu czy wydzielone pasy ruchu. Przez kilka dni w rejonie lubelskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Tak jak co roku w okresie Wszystkich Świętych, na terenie Lublina wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie w dotarciu do grobów swoich bliskich. Dotyczy to większości nekropolii, które to w tych dniach są tłumnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców miasta, jak też osoby z innych stron regionu oraz kraju.

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od piątku 29 października. Wtedy to na ul. Cmentarnej, prowadzącej do cmentarza na Majdanku, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy, jak też zakaz zatrzymywania się po obu stronach. Wyjazd zostanie wyznaczony drogą gruntową do ronda im. Janusza Krupskiego. Na samej Drodze Męczenników Majdanka środkowy pas ruchu dla pojazdów poruszających się od strony centrum, zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku.

Dodatkowo wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Ordonówny i na teren Muzeum na Majdanku. W pierwszym przypadku dla kierowców jadących od strony centrum, w drugim dla poruszających się od Felina. Również wyjeżdżając z cmentarza na rondzie im. Janusza Krupskiego nie będzie można skręcić w stronę centrum. Pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Od 30 października na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny a dzień później na przejściach dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej przy targu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

Utworzone zostaną dodatkowe parkingi. Pierwszy z nich na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, drugi przy dawnym Polmozbycie, trzeci zaś przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym na ul. Dobrzańskiego.

Od poniedziałku nie będzie można parkować przy cmentarzu na ul. Lipowej. Parking zostanie przeznaczony dla osób sprzedających znicze i kwiaty. Od niedzieli 31 października podniesione zostaną szlabany przy wjeździe na parking centrum handlowego Plaza, gdzie będzie można bezpłatnie zostawiać swoje auta. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Zatoka postojowa obok budynku, w ciągu ul. Ofiar Katynia, przeznaczona będzie tylko dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Zniesiony też będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego.

Przy cmentarzu w Zemborzycach, od 31 października do 1 listopada, ul. Pszczela od torów kolejowych do ul. Kukułczej stanie się jednokierunkowa. Wyjazd z nekropolii będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Podobnie będzie na drogach przy cmentarzu w Konopnicy. Ulice Łanową, Bełżycką i Folwarczną kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku.

Okolice nekropolii będą bacznie obserwowane przez funkcjonariuszy drogówki. Kiedy tyko zajdzie taka konieczność, policjanci mają przystępować do ręcznej regulacji ruchem.

Miasto tradycyjnie już zachęca, aby na cmentarze udać się komunikacją zbiorową. W tym celu uruchomione zostaną specjalne linie, tzw. cmentarne, przeznaczone do obsługi najczęściej wybieranych w tych dniach kierunków. Pierwsza z nich, o numerze 200, wyjedzie na ulice w sobotę 30 października. Jej trasa wiedzie z ronda Berbeckiego przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Unicka, ul. Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, ul. 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, al. Piłsudskiego, Al. Zygmuntowskie, ul. Fabryczną, Drogę Męczenników Majdanka, ul.Krańcową, al. Witosa, ul. Dekutowskiego, Drogę Męczenników Majdanka do pętli na Majdanku.

Dwie pozostałe, czyli 201 i 202, zaczną kursowanie od niedzieli 31 października. Trasa pierwszej z nich wiedzie z ronda Berbeckiego przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, ul. 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, ul. Narutowicza, ul. Głęboką, ul. Filaretów, ul. Zana, al. Kraśnicką do pętli w Konopnicy przy lesie. Trolejbusowa linia nr 202 została wyznaczona po trasie: Abramowice, ul. Abramowicka, ul. Kunickiego, ul. Wolska, Droga Męczenników Majdanka, ul. Krańcowa, al. Witosa, ul. Dekutowskiego, Droga Męczenników Majdanka do pętli na Majdanku.

W sobotę 30 października, w niedzielę 31 października oraz w poniedziałek 1 listopada komunikacja miejska będzie kursowała według rozkładów jazdy dedykowanych dla tych dni. Dodatkowo zmieniona zostanie trasa linii nr 32. Zamiast przez al. Andersa i ul. Walecznych autobusy pojadą przez ul. Koryznowej i Niepodległości do ul. Daszyńskiego. Z kolei autobusy linii nr 78 zamiast przez ul. Pszczelą do Zemborzyc Podleśnych kursować mają z ul. Krężnickiej do pętli na ul. Żeglarskiej. Zawieszone będzie też funkcjonowanie przystanku Majdanek – pomnik 01. Na liniach nr 21, 23, 35, 47, 73, 78, 85, 153, 156, 157, 158 i 161 będzie kursowało więcej pojazdów.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. A nie lepiej wzorem ubiegłego roku zamknąć cmentarze. Policja odpocznie od akcji znicz i pomiaru prędkości. Posypią się mandaty za wlazeniw na cmentarz co zasili budżet państwa. Same korzyści

  2. Spokojnie. Niedzielski zamknie cmentarze. Będzie powtórka z ubiegłego roku.

  3. a co na Unickiej ???!!! nie ma gdzie parkować i jeszcze zagradzają wszystkie możliwe miejsca do parkowania a Straż Miejska biega jak wściekłe psy i daje wszystkim mandaty !!!!

  4. po co? 31 października o 16:00 pozamykają cmentarze. zobaczcie jak statystyki zachorowań przybierają na sile, co będzie za tydzień? ze 2 razy więcej nowych przypadków i zgonów…

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas