Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin stał się jednym z najważniejszych ośrodków pływackich w kraju. Będzie gospodarzem University Swimming Cup

W najbliższy piątek, 17 listopada, w kompleksie Aqua Lublin odbędzie się inauguracyjna seria pierwszej edycji University Swimming Cup. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi pływacy zrzeszeni w klubach uczelnianych Akademickiego Związku Sportowego, znani ze startów na największych imprezach krajowych i międzynarodowych. Nad organizacją oraz przebiegiem imprezy będzie czuwać zespół Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie.

Wybór Lublina jako operatora i jednocześnie gospodarza inauguracyjnej serii pierwszej edycji tej imprezy pływackiej nie jest przypadkowy. Stolica naszego regionu w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych ośrodków pływackich w Polsce. Wszystko dzięki doskonale funkcjonującej piramidzie szkoleniowej, jaka jest konsekwentnie budowana przez AZS UMCS Lublin. Do tego dochodzi świetne zaplecze w postaci nowoczesnego kompleksu Aqua Lublin oraz doświadczenie organizacyjne zespołu AZS Lublin stawiane są za wzór w tej dyscyplinie.

Do udziału w University Swimming Cup zakwalifikowano reprezentantów sześciu najprężniej rozwijających się akademickich ośrodków pływackich, a są to: AWF Warszawa, AWF Wrocław, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Inauguracyjne zawody University Swimming Cup rozpoczną się o 17:45 na basenie olimpijskim kompleksu Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich 4. Zmagania pływackie rozgrywane będą na dwudziestopięciometrowym basenie w dziewięciu konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem motylkowym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 100m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym.

Kolejna runda eliminacyjna odbędzie się w Warszawie, trzecia planowana jest w Łodzi na basenie olimpijskim Zatoki Sportu, na którym nieco ponad rok temu rywalizowano w ramach EUSA Games, a wielki finał planowany jest wczesną wiosną w Lublinie. Na czołowe drużyny rund eliminacyjnych czekają atrakcyjne nagrody finansowe tj. odpowiednio: 800, 1000 i 1500 złotych, a podczas wielkiego finału gra toczyć będzie się o dużo wyższą pulę nagród oraz punkty klasyfikacji FINA, bardzo cenne dla wyczynowych pływaków.

Organizatorami University Swimming Cup są: Akademicki Związek Sportowy i Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

12 komentarzy

  1. Pisowcy się zastosowali i właśnie spływają.

  2. Aby tylko tym obłąkanym pisuarom zabronili tam wejśc, bo inaczej to krzyże zaczną czepiać. Na kolanach tabletki będą brać i kłócić sie ze wszystkimi, przy tym wyzywając wszystkich dookoła od zdrajców, gorszego sort, LGBT, targowicy, komuchów i liberałów.. :/

  3. „University Swimming Cup” – a co na to ustawa o języku polskim?

  4. Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Lublin stał się jednym z najważniejszych ośrodków pływackich w kraju.
    I słusznie, bo różnej maści „pływaków” i kombinatorów dostatek ci u nas wielki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo