Lublin, Puławy: Od jutra część autobusów pojedzie inaczej. Pojawią się też nowe linie

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejski Zakład Komunikacji w Puławach od środy 1 lutego wprowadzają zmiany w rozkładach jazdy. Ponieważ część pojazdów pojedzie inaczej, warto wcześniej zapoznać się ze zmianami, aby nie być jutro zaskoczonym, że autobus nie przyjechał.

W Lublinie, po długim oczekiwaniu mieszkańców, znowu powróci linia nr 11. Od czasu jej zlikwidowania w 2012 roku, pasażerowie, jak reż rady kilku dzielnic, apelowali do Zarządu Transportu Miejskiego o jej przywrócenie. Autobusy będą jednak kursować inną trasą i tylko w dni powszednie. Z osiedla Widok pojadą następującymi ulicami: Jana Pawła II – Diamentowa – Wrotkowska – Nowy Świat – Kunickiego – Plac Bychawski – al. Piłsudskiego – Lipowa – Al. Racławickie – al. Długosza – Popiełuszki – Poniatowskiego – al. Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – Elsnera – Związkowa do pętli na ulicy Węglarza. Wybrane kursy linii nr 11 zostaną skierowane przez ul. Ceramiczną, Rapackiego i Bursaki. Autobusy będą kursować z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych i 60 minut poza szczytem.

Zlikwidowana zostanie z kolei linia nr 75. Aby zapewnić dostępność komunikacyjną mieszkańcom gminy Niemce, do pętli w miejscowości Smugi zostaną w dni powszednie wydłużone niektóre kursy linii nr nr 30. – Pasażerowie, którzy posiadają aktywny bilet okresowy obowiązujący na trasie linii nr 75 będą mogli korzystać z pojazdów linii nr 30 do końca ważności biletu. Istnienie również możliwość zamiany numeru linii 75 na inny dowolny numer – wyjaśnia Monika Fisz z lubelskiego ZTM.

Zmiany tras czekają także kilka innych linii. W dni powszednie wydłużone zostaną kolejne kursy linii nr 74 do przystanku Łagiewniki PGE. Z kolei autobusy linii nr 35, będą po terenie Świdnika kursowały wydłużoną trasą. Dokładnie dojadą w rejon stadionu. Dodatkowo uruchomiony zostanie nowy przystanek w rejonie ulicy Kusocińskiego. Linia na wydłużonej trasie będzie kursowała tylko w dni powszednie. Z innych zmian, jakie czekają pasażerów, wymienić trzeba dodatkowy kurs na linii nr 25 w soboty i niedziele po godz. 22 z przystanku Park Bronowice w kierunku Prawiednik. Z kolei rozkład linii nr 38 zostanie zoptymalizowany w celu dostosowania do występującego napełnienia pojazdów. Ze względu na małe zainteresowanie pasażerów, zostanie zmniejszona liczba kursów we wszystkie dni tygodnia. Nieznacznie zmieni się także rozkład linii nr 2, 4, 7 i 13. Tam nastąpi korekta czasów przejazdów pomiędzy przystankowych. Z kolei odjazdy linii nr 152 zostaną skoordynowane z innymi liniami.

Z kolei w Puławach uruchomiona zostanie nowa linia nr 27. Autobusy pojadą z Góry Puławskiej przez Adamówkę a następnie ulicami: Piłsudskiego, Lubelską, Wojska Polskiego, Norwida, Grota Roweckiego, Skowieszyńską, Sosnową, Hollakowej, Kolejową do pętli Puławy Drewniane. Linia ta zastąpi kursy linii nr 7 z Góry Puławskiej do ul. Kolejowej. Zmiany nastąpią również na kilku innych liniach. Kurs linii nr 16 w dni powszednie z przystanku Polesie Pętla zamiast o godzinie 19:20 wyjedzie 3 minuty wcześniej. Autobus linii nr 2 z przystanku Kolejowa – Puławy Drewniane do Bazy MZK o godzinie 20:08 zostanie zlikwidowany. Z kolei do dworca PKP Puławy Miasto zostaną skierowane wybrane kursy linii nr 12 i 15.

(fot. lublin112)
2017-01-31 17:15:37

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Gdzie jest w końcu ta bańka

 2. ja poproszę przywrócenie poprzedniej trasy 152

 3. Co z obiecaną linią łączącą Czuby i Czechów najkrótszą trasą Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego bez wpychania się w centrum miasta?

 4. mieszkańcy postulujący o przywrócenie linii nr 11 na pewno się cieszą, że ten numer wrócił. nie ważne, że ma inną trasę, ważne, że 11….

 5. Mogli by Puścić też jeszcze dług. Linię nr 8

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online